Ładowanie notebooka bez ładowarki

Witam,kupiłem notebooka HP mini 210 lecz nie mam ladowarki żeby sprawdzić czy działa czy jest na to jakiś sposób np naładować przez usb czy coś ? bo trochę szkoda płacić za ładowarkę 50zł jak nie będzie działał wystarczy na chwile tylko zeby sprawdzić.

Możesz poprosić w serwisie komputerowym, żeby sprawdzili na uniwersalnym zasilaczu. Kiedyś byłem w podobnej sytuacji notebook wymagał zasilacza 19,5V ja miałem akumulator do wkrętarki 18V podłączyłem uważnie na kilka minut (nie zrób spięcia, nie pomyl + z - !), podładowało to akumulator w notebooku i na kilka minut udało się uruchomić. Przez USB nie da rady :stuck_out_tongue_winking_eye:

Serwis odpada bo nie ma u mnie nigdzie a w baterii nie ma pod co podłaczyć bo piny ani nic nie wystaje tylko 5 pinów w laptopie od wsadzania baterii

Nie chodziło mi żeby podłączyć akumulator do baterii notebooka tylko akumulator do notebooka jak zasilacz co w końcowym efekcie podładowało by baterię wewnątrz. Tylko nie wiem jak Twój sprzęt zareaguje jak podłączysz mu kilka V mniej - czy zacznie ładować. Tylko nie podłączaj wyższego napięcia bo coś może się spalić.