Ładowanie się systemu Windows XP

Witam serdecznie. Posiadam system operacyjny Windows XP Professional SP3.

Przejdę do rzeczy, czasami podczas ładowania systemu, pasek ładowania się zatrzymuje i w konsekwencji nie uda się uruchomić systemu. Wtedy restartuje komputer i wyświetlają się polecenia na czarnym, typu. Uruchom System Windows Normalnie, lub awaryjny (mniej więcej wiadomo o co chodzi). Wtedy po kliknięciu “Uruchom system Windows Normalnie” jest wszystko dobrze. Co to za przyczyna może być?

Parametry komputera;

Procesor: Intel Caleron D366

Pamięć Ram: 512 MB DDR2

Płyta główna: MSI MS 7255

Ten problem pojawia się nie tylko przy obecnym moim systemie ale i przy SP2 również też tak było. Zauważyłem, że jak rano włączę komputer, pogram na nim czy coś to nie ma tego problemu, często po wyłączeniu komputera po dłuższej pracy i włączeniu go z powrotem ten problem powstaje. Nie wiem, ale czy zasilacz nie jest tego przyczyną? Lub procesor?

Witam. Zasilacz może być tego przyczyną, ale nie musi (poza tym nie podałeś jaki zasilacz). Tak z ciekawości, to ile lat ma ten komputer, bo wydaje mi się bardzo wiekowy. W takim przypadku najpierw sprawdziłbym dysk np. za pomocą hd tune. Zrób peły (nie szybki) skan dysku, zobacz zakładkę health i sprawdź czy nie ma napuchniętych kondensatorów na płycie głównej.

Co do zasilacza, to bym raczej polemizował. Problem może powstawać też w inny sposób:

( domyślam się, że masz założone boki obudowy ), procesor się nagrzewa, tak, jak i boki, temperatura się kumuluje, bo nie ma swobodnego wyjścia, tylko zazwyczaj

jakieś dziadowskie tuby. Zdejmij też boki obudowy. One się strasznie nagrzewają, i trzymają ciepło, w końcu to zwykła blacha.

  • Zdejmij boki, przewietrz pokój, żeby temperatura wyparowała, i problem powinien zniknąć

albo dysk się grzeje a jak jest ciepły to nie może wystartować

Żeby dysk nie mógł wystartować, to musiały by być duże temperatury. Ja mam dysk 2 TB, którego na co dzień używam, a nad nim 500GB,

co prawda dysk 500GB nie jest podłączony do płyty, ale to nie zmienia faktu, że dysk 2 TB wydziela ciepło, i bez problemu pracuje,

system startuje, wszystko działa bez problemu. - Widać brak zainteresowania tematem, przez użytkownika daniel06.

Pewnie w ogóle zapomniał o tym temacie, bo nic nie pisze, czy temat jeszcze aktualny, czy zamknięty.