Ładowanie Windows Vista 40% szybciej!

Mało kto o tym wie, ale niezależnie od tego, ile Twój procesor ma rdzeni, Windows Vista wykorzystuje tylko jeden rdzeń procesora do bootowania. Wykorzystywanie ułamka mocy procesora do ładowania systemu to wyjątkowo śmieszne i smutne zarazem domyślne zachowanie systemu. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby komputer popracował z wykorzystaniem całej swojej wydajności przy starcie. Dla mnie skróciło to czas ładowania z nieco ponad 50 do nieco ponad 30 sekund.

Pora temu zaradzić. :slight_smile:

Wpisz w Menu Start „msconfig” i wciśnij enter. W nowym okienku przejdź na kartę „Rozruch”. Poniżej listy kliknij przycisk Opcje zaawansowane. W nowym oknie upewnij się, że opcja Liczba procesorów jest zaznaczona, a następnie z listy rozwijanej poniżej wybierz maksymalną dostępną wartość.

Zrobiłem tak ale teraz nie chce mi się kompa resetować, zobaczymy jutro :smiley: .

A da się cuś takiego w XP?? BO jak włączam msconfig to nie ma tam rozruchu.

Chyba nie, bez powodu ten temat nie jest w “System operacyjny Windows Vista”.

wow…faktycznie dało kopa…moze nie 40% ale z 25 napewno

mi kompletnie nic to nie dało…

jak sie ma jeden rdzen tez zadziała?

łłłooooooooo ale speeed! !!

No przyspieszyło i to nieźle :twisted: . Dziwne że nikt prędzej tego nie odkrył :o .

u mnie tez szybciej :smiley: choc nie jest to az ttaki duzy wzrost szybkośći, co bedzie jesli sie zwieszy pamieć?

Normalnie wykorzystuje 1 rdzeń!

Dla XP-ka…

/numproc=numer

“Ten przełącznik określa liczbę procesorów, które zostaną uaktywnione podczas uruchamiania systemu Windows. Korzystając z tego przełącznika, można wymusić na systemie wieloprocesorowym korzystanie tylko z określonej liczby procesorów (numer)”.

…plik boot.ini

to w start-> uruchom wpisac:P

Dla jasności, podaję jeszcze źródło…

http://support.microsoft.com/kb/833721

Kurde teraz mam zuzycie procka 70-100 %.

Jak ustawić abym miał takie same ustawienia systemu przed ta zmiana !!

BTW: Nie polecam dla osob ktore maja PC z 1-rdzeniowym CPU !!

Panowie, przecież to w ogóle nie działa jak się ma jedno CPU nawet kilku rdzeniowe :PPP

Jednym przyspiesza, jednym nie. Ja akurat nie odczuwam przyspieszenia (XP).

A z maksymalną pamięcią coś kombinować…? Zaptaszkować i wybrać maxymalną…?

wojtekmaj-dzięki. Jest szybciej.

up : Normalnie system wykorzystuje 1 rdzeń , a tutaj chodzi o wykorzystanie również 2 lub więcej więc nie ma sensu robić to procesorze z 1 rdzeniem