Ładowanie windowsa zawiesza się, czy przez kartę graficzną?

Witam serdecznie, mam pewien problemik:

Kiedy ładuje się system windows xp, komputer zamula jak pokazuje się logo windowsa, zwalnia pasek postępu i zawiesza sie w końcu na amen. Problem pojawia sie po właczeniu komputera lub restarcie, ale znika jesli przed właczeniem odłączę mu na kilka chwil zasilanie (z gniazdka lub tym guziczkiem z tyłu przu zasilaczu). Po właczeniu do gniazda komputer uruchamia sie normalnie. Pytanko moje oczywiście brzmi co jest ? :slight_smile: Nachodzi mnie problem karty graficznej (geforce 8600gt), poniewaz zamula mi rowniez strasznie gdy gram w nba 2k10, a wczesniej sie to nie zdarzalo. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Może pożycz od kogoś inna karte/ wypróbuj ja u kogoś innego. Jak nie to reinstal sterowników.

Zamieść jeszcze w dziale Bezpieczeństwo systemów wymagane logi.

Bardziej obstawiałbym płytę główną. Zobacz, w jakim stanie są kondensatory, być może któryś jest napuchnięty/wylany. Sprawdź również napięcia, jakie podaje zasilacz.

Kondensatory na płycie wyglądają całkiem normalnie. A jak sprawdzić napięcia i jakie powinny być prawidłowe?

Napięcia sprawdzisz w evereście, linia +12 powinna mieć ok 12V ( min 11.90, max. 12.10 - to już jest w granicach błędu pomiarowego :wink: ), i całą reszta podobnie, czyli 3V powinna mieć 3V :wink: Podaj jaki masz zasilacz i jaki sprzęt do niego. Zrób skan OTL’em i HJT. Następnie wrzuć logi do działu “bezpieczeństo i logi” - czy jakoś tak :wink: Niech ktoś je sprawdzi :wink:

na lini +12 mam 12.59 - 12.65v, czyli co powinienem zrobić dalej?

zasilacz tracer 450, a sprzet itel core 2 duo e4600, plyta asusa p35, geforce 8600gt 256 i pamiec geil dual ultra 2 x 1 GB

No i sprawdził - piracki system

Temat zamykam.