Ładowarka 2A zamiast 1A

Mam telefon HTC Desire 620. Zepsuła mi się ładowarka i chcę kupić nową. Ta, z której korzystałem, miała wydajność prądową 1A. Czy ten telefon może być ładowany ładowarką o wydajności 2A bez obaw, że coś się uszkodzi?

Telefon pobierze tyle, ile potrzebuje. W tym przypadku może być to ten 1A, więc kupno ładowarki 2A może nie mieć sensu.

Czasami zdarza się, że po podłączeniu ładowarki o wyższym amperażu niż zalecany wyświetla się błąd i urządzenie nie chce się ładować. 

Pójdzie bez problemu, Po prostu ładowarka ma większą moc. Ja bez problemu czasami ładuję smartphone 2A ładowarką, ale zakup mocniejszej nie ma sensu gdyż twój telefon potrzebuje tylko 1A.

Pewnie ,że pójdzie i naładuje tylko ,że w krótszym czasie. Szybsze ładowanie baterii może ją dobić:).

Nie naładuje się szybciej niż powinno bo ładowaniem steruje elektronika w smartphonie :stuck_out_tongue:

Jest to ładowarka impulsowa więc zapewne ładuje szybciej :).

Ładowarka impulsowa oznacza tylko tyle, że w środku jest przetwornica napięcia, a nie transformator czy stabilizatory. Telefon może wykryć, że dostępna jest wyższa wydajność ładowania i w rezultacie może ładować się szybciej, ale na pewno nie na tyle szybciej, żeby było to niebezpieczne ( o to dba elektronika, jak już koledzy wspomnieli wcześniej ).

O tak wez sobie zastap ladowarke impulsowa ladowarke transformatorowa i zobaczysz co bedzie z baterii .:slight_smile:

a czym sie rozni impulsowa od transformatorowej to dobrze ja wiem. 

Z tego powodu, że jest impulsowa? Nie pisz więcej takich bzdur, bo popluje sobie monitor.

Co będzie? Uświadom mnie w tym temacie.

Widzę, że nie za bardzo wiesz. A nawet wcale.

Akurat w przetwornicach też znajdują się te elementy.

Obejrzyjcie sobie np. ten film:

Hehe w przetwornicach jest transformator impulsowy a nie sieciowy wiec nie pisz mi tu bzdur bo poplułem sobie lapka .Hehe.A w przetwornicy impulsowej często spotykam  TL431 :slight_smile: więc co ty na to kolego?O ile wiesz co to jest?Szkoda czasu na pisanie .I co lepsze .Swego czasu zachodze do sklepu i mówię ,że potrzebuję ładowarkę do zakrętarki aku .Pan mówi ,że ma tylko impulsowe o wiekszym prądzię co skróci czas ładowania. :).A bateria też z elektroniką.

  No i co w związku z tym, że transformator inaczej się nazywa, pracuje przy innej częstotliwości co w pewnym stopniu zmienia jego budowę, (czasami) użyte materiały i znajduje się w innym miejscu układu?

No popatrz jaki szczęściarz z Ciebie :wink:

“O większym prądzie” czyli według tego co piszesz większy prąd osiągalny tylko z zasilacza/ładowarki impulsowej?  Śmieszne.

 Ta pani miała na ten temat tyle pojęcia co Ty, czyli nic i myli jak Ty zasadę pracy tych urządzeń.

Do akumulatora napięcie i prąd jest dostarczane w takiej samej postaci niezależnie od tego czy zasilacz w niej jest impulsowy czy transformatorowy.

A co to za znaczenie, że jest z elektroniką?

Jeśli jest to elektronika regulująca parametry ładowania to uważasz że nie będzie działała ze “zwykłym” zasilaczem?

Weź trochę się doucz, bo to, że może masz pojęcie na temat samych napraw telefonów, jednak zasady działania niektórych podzespołów/ukłdów są Ci całkowicie obce.