Ładowarka 500mA

Ktoś wie gdzie kupić ładowarkę do telefonu (usb-c) sensownej firmy która będzie dawać możliwie najmniejszy prąd ładowania ?

Chciałbym takiej ładowarki używać w domu na noc.

Do jakiego telefonu ?

Prąd ładowania zależy od układu w telefonie a nie od ładowarki.

Czyli ładowarka mająca na wyjściu 1A ładuje telefon 2,5A bo telefon pozwala “ciągnąc” więcej? No nie bardzo…

To akurat nie ma znaczenia bo im mniejszy prąd ładowania tym lepiej dla baterii. Ale ogółem chodzi mi o Huawei P20, Huawei P30 i Huawei P9 Lite 2017.

Chcesz ładowarkę ze zintegrowanym kablem z końcówką C i poniżej 500mA? Zapomnij.
Najtańsze rozwiązanie z gwarancja sklepową to:
https://www.morele.net/ladowarka-alcatel-cba3120aa0c2-czarna-4684245/
Plus to:
https://www.morele.net/adapter-usb-gembird-usb-c-usb-micro-b-wtyk-gniazdo-czarny-a-usb2-cmmf-01-1406977/
Będzie działać dobrze :slight_smile:

1lajk

Telefon nie pobierze więcej niż ładowarka może dać. To chyba oczywiste.

Przeczysz sam sobie. Patrząc na profilowe to normalne…

Ooo super! Mam nadzieję, ze ta ładowarka to nie bomba zegarowa.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Niby coś wiesz, ale nie do końca. Lepiej wyzwać innych od gimb, co? Poczułeś się lepiej? To odpowiedz na pytanie - w jaki sposób telefon wie, czy może pociągnąć 500mA, czy może pociągnąć 1.5A, a może jest jakiś fast charge / quick charge i może polecieć nawet 3 i więcej amperów?

Odpowiem, bo zapewne tego nie wiesz, ale pierwszy jesteś do wytykania niewiedzy innym.
Za to odpowiada odpowiednia konfiguracja sprzętowa ładowarki. Przykładowo - jeśli do gniazdka w telefonie podłączysz wyłącznie 2 przewody z kabla USB (+5V i GND) to telefon będzie ładował się z prądem 500mA. Dlaczego? Bo układ w telefonie nie mogąc wykryć możliwości, robi fallback do standardu USB. Jak więc ładowarka i telefon komunikują się ze sobą? Najczęściej poprzez odpowiednie dzielniki napięcia oparte o rezystory na szynach danych (D+ i D-), odpowiednia kombinacja (przykład dla ładowarki Apple dostarczanej z iPhone 3GS:
image
) pozwala na poinformowanie telefonu, że ma do czynienia z oryginalną ładowarką Apple i może wyciągnąć więcej prądu.
Dość uniwersalnym sposobem w ładowarce jest np. zwarcie ze sobą linii D+ i D- co informuje telefon, że ładowarka może zapewnić 1.5A prądu.

Odpowiadając autorowi - jeśli chcesz, możesz dowolną ładowarkę “zdowngrade’ować” do 500mA przez użycie kabla który ma tylko piny +5V i GND co będzie emulować ładowanie przez komputer. Nie jest to wygodne bo urządzenie może się ładować bardzo wolno albo nawet wcale. Dużo lepiej wykorzystać taką zwykłą 1.5A ładowarkę renomowanej firmy, bo współczesne baterie w telefonach znoszą bardzo dobrze wysokie prądy ładowania. Uważaj po prostu, żeby telefon mógł oddawać ciepło do otoczenia, możesz go położyć np. na 2 ołówkach bez etui czy innego silikonowego wdzianka. To w zupełności powinno zapewnić wystarczający przepływ chłodnego powietrza.

1lajk