Ładowarka baterii Nimh - wybór

Witam,

Jak narazie jestem nieszczęśliwym posiadaczem ładowarki firmy Energizer, aczkolwiek ładuje ona 2 baterie bagatela 13 godzin (!).

Mam na oku tę ładowarkę , ponieważ posiada ona szybki czas łądowania baterii Nimh - 4 godziny.

Nie wiem, czy podejmuję dobrą decyzję - jeśli nie - proszę o propozycje do 20 zł.

Z góry dzięki ;]

Mam ten sam problem

Jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego…

Zresztą zobacz jak ta ładowarka wygląda, wykonanie jest co najmniej na niskim poziomie.

Do niedawna posiadałem ładowarkę NiCd Philipsa. Byłem z niej bardzo zadowolony i chętnie kupiłbym ładowarkę NiMH tej firmy, ale ich wybór jest bardzo mały! Na Allegro zestawu ładowarka+baterie nie ma nawet jednego…

Na dniach będę kupował aparat cyfrowy i potrzebuję do niego zasilania - stoję więc przed tym samym problemem, co Ty i będę śledził temat. Jak na coś wpadnę to napiszę.

Jeszcze raz odradzam kupowanie no-name’ów w tej kategorii sprzętu.

Przybliżając moje wymagania - cena nawet do 25 zł, bez baterii, najważniejsze jest tylko to, aby ładowała szybko baterie Nimh 2000 mA (czyt. do 5 godzin)

Dobrzy ludzie czas ładowania to nie wszystko, im krótszy tym bardziej zmniejszona żywotność. Zalecam ładować natężeniem = 1/10 pojemności akumulatora przez 15h. Inne rozwiązania to znaczące skrócenie żywotności do nawet 300 cykli (z 1000 cykli). Zatem wart się zastanowić.

Ideolog , jeśli dobrze rozumiem - dłużej = lepiej?

Mam dokładnie tą samą ładowarke. Baterii głownie używam do mp3-ki. Jedna bateria starcza ponoc na 7 godzin słuchania. Jak dla mnie akurat. Mam dwa akumulatorki wiec jak wyładuje mi się jeden to biore drugi i tak wkolko :wink:

Moze nie do 20zł, ale ja bardzo sobie ją chwale, naprawdę godna polecenia. Czas ładowania trwa od 3 do 12 godz.

http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/491587 - polecam ENERGIZER

Tak, lepiej!! 5 godzinne ładowanie akumulatorków znacznie skraca ich żywotność

tak dłużej znaczy lepiej. po pierwsze akumulatora nie wolno przegrzewać ładowaniem, jak temp powierzchni przekroczy 42st C to jest już po 500 - 800 cyklach nie nadaje się do niczego bo stop niklowy we wnętrzu zostanie uszkodzony, po drugie w taki sposób nie można przeładować akumulatora czyli uszkodzić, po trzecie każdy akumulator uzyskuje pełną pojemność po 7 ładowaniu-rozładowaniu.

Zatem im dłużej tym lepiej :smiley:

troche droga ta ladowarka, ja przylaczam sie do watku. szukam do ok 30 zł ładowarki, w miare porządnej i chyba decyduje sie na to

http://allegro.pl/item152968965_ladowar … aniej.html