Ładowarka do akumulatorów - co kupić by ładowac efektywnie

Jaką ładowarkę do aku kupić by ładowała efektywnie, dobrze i szybko. Obecna jaką mam ładuje prądem ok. 100mAh co przy aku pojemności 2600 daje ok 24-26h ładowania. Ponadto nie posiada zabezpieczeń, ma tylko jedna diodę i nie wiem czy to się naładowało czy nie. Możecie coś doradzić? Upatrzyłem sobie model SCB 4380 Philipsa. Słyszał ktoś o tym modelu?

BC-700 lub BC-900…

na allegro sobie poszukaj

Odpuść sobie tego Philipsa. Tylko BC-700/900. BC700 na allegro już w cenie poniżej 100 zł. Jakiego typu i do czego używasz akumulatorów? Proponuje przejść na jedne z tych: Sanyo Eneloop, Panasonic Infinium, Varta Ready2Use, GP Recyko - w połączeniu z tą ładowarką zobaczysz co to znaczy trwałość i równomierność naładowania.

Ogólnie używam tych aku głównie do kamery, aparatu. Obecnie posiadam aku Philipsa.

arlid , Jeżeli to są akumulatory “AA” lub “AAA” to tylko te marki z tej “czwórki” podanej wcześniej (najbardziej polecam Sanyo Eneloop, Panasonic Infinium ) Nie patrz na to, że mają pojemność 2000 mAh bo w normalnym użytkowaniu ze względu na prawie całkowity brak samorozładowania mają tą pojemność jakby większą - naładowany akumulator nawet po kilku miesiącach nadal jest sprawny i posiada jeszcze około 80-90 % zmagazynowanej energii co nie jest do osiągnięcia w przypadku innych akumulatorów. Przy stosowaniu w aparacie foto taka trwałość jest bardzo przydatna - nie zostaniesz zaskoczony tym, ze akumulatory się rozładowały bo przez dluższy czas nie robiłeś zdjęć 9i ich nie ładowałeś po tym) a dziś akurat na szybko aparat ci potrzebny.

A mam jeszcze pytanie co do ładowarki.czy wraz ze wzrostem ustawienia prądu ładowania wzrasta pobór prądu - czy on zawsze jest stały?

Przecież to logiczne, że gdy ustawisz większy prąd ładowania to ładowarka pobierze większy prąd z sieci zasilającej. To tak samo jak w przypadku komputera - zasilacz np. 400 W a komputer pobiera np. 100 W gdy nie są uruchomione żadne wymagające programy i moc ta się zwiększa gdy uruchomisz np. grę lub inny program, który bardzo obciąża procesor i kartę graficzną.

No właśnie wolałem się upewnić, bo wcześniej miałem tez taką z regulowanym prądem ładowania, ale zawsze pobierało stały prąd z sieci czy ładowało prądem 100 czy 1000 to i tak brało krocie energii. Dlatego się spytałem by ewentualnie uniknąć czegoś takiego.

Dlaczego uważasz, że tak było? Albo się Ty mylisz (najbardziej prawdopodobne) albo ta regulacja nie działała. Gdyby było tak jak twierdzisz, to energia pobierana z sieci a nie dostarczana do akumulatorów musiała by gdzieś być zużyta a to znaczy duże grzanie się ładowarki.

polecam zestaw BC-900 + akku Sanyo Eneloop, niezawodny sprzęt, od kiedy go kupiłem, wszystko jest ok, koniec z nagłym rozladowaniem się akku.

cedar , właśnie to był problem tego nie dało się dotknąć po prostu.