Ładowarka do akumulatorów - co kupić by ładowac efektywnie

(arlid) #1

Jaką ładowarkę do aku kupić by ładowała efektywnie, dobrze i szybko. Obecna jaką mam ładuje prądem ok. 100mAh co przy aku pojemności 2600 daje ok 24-26h ładowania. Ponadto nie posiada zabezpieczeń, ma tylko jedna diodę i nie wiem czy to się naładowało czy nie. Możecie coś doradzić? Upatrzyłem sobie model SCB 4380 Philipsa. Słyszał ktoś o tym modelu?

(jarekm26) #2

BC-700 lub BC-900....

na allegro sobie poszukaj

(Cedar) #3

Odpuść sobie tego Philipsa. Tylko BC-700/900. BC700 na allegro już w cenie poniżej 100 zł. Jakiego typu i do czego używasz akumulatorów? Proponuje przejść na jedne z tych: Sanyo Eneloop, Panasonic Infinium, Varta Ready2Use, GP Recyko - w połączeniu z tą ładowarką zobaczysz co to znaczy trwałość i równomierność naładowania.

(arlid) #4

Ogólnie używam tych aku głównie do kamery, aparatu. Obecnie posiadam aku Philipsa.

(Cedar) #5

arlid , Jeżeli to są akumulatory "AA" lub "AAA" to tylko te marki z tej "czwórki" podanej wcześniej (najbardziej polecam Sanyo Eneloop, Panasonic Infinium ) Nie patrz na to, że mają pojemność 2000 mAh bo w normalnym użytkowaniu ze względu na prawie całkowity brak samorozładowania mają tą pojemność jakby większą - naładowany akumulator nawet po kilku miesiącach nadal jest sprawny i posiada jeszcze około 80-90 % zmagazynowanej energii co nie jest do osiągnięcia w przypadku innych akumulatorów. Przy stosowaniu w aparacie foto taka trwałość jest bardzo przydatna - nie zostaniesz zaskoczony tym, ze akumulatory się rozładowały bo przez dluższy czas nie robiłeś zdjęć 9i ich nie ładowałeś po tym) a dziś akurat na szybko aparat ci potrzebny.

(arlid) #6

A mam jeszcze pytanie co do ładowarki.czy wraz ze wzrostem ustawienia prądu ładowania wzrasta pobór prądu - czy on zawsze jest stały?

(Cedar) #7

Przecież to logiczne, że gdy ustawisz większy prąd ładowania to ładowarka pobierze większy prąd z sieci zasilającej. To tak samo jak w przypadku komputera - zasilacz np. 400 W a komputer pobiera np. 100 W gdy nie są uruchomione żadne wymagające programy i moc ta się zwiększa gdy uruchomisz np. grę lub inny program, który bardzo obciąża procesor i kartę graficzną.

(arlid) #8

No właśnie wolałem się upewnić, bo wcześniej miałem tez taką z regulowanym prądem ładowania, ale zawsze pobierało stały prąd z sieci czy ładowało prądem 100 czy 1000 to i tak brało krocie energii. Dlatego się spytałem by ewentualnie uniknąć czegoś takiego.

(Cedar) #9

Dlaczego uważasz, że tak było? Albo się Ty mylisz (najbardziej prawdopodobne) albo ta regulacja nie działała. Gdyby było tak jak twierdzisz, to energia pobierana z sieci a nie dostarczana do akumulatorów musiała by gdzieś być zużyta a to znaczy duże grzanie się ładowarki.

(lukasz_n) #10

polecam zestaw BC-900 + akku Sanyo Eneloop, niezawodny sprzęt, od kiedy go kupiłem, wszystko jest ok, koniec z nagłym rozladowaniem się akku.

(arlid) #11

cedar , właśnie to był problem tego nie dało się dotknąć po prostu.