Ładowarka GP PowerBank - czy sama się wyłącza?

Ładowarka GP PowerBank - czy sama się wyłącza ?

W instrukcji pisze, że nie a sprzedawca mówi, że tak.

Chodzi o ten model;

http://www.powerbank.pl/pb.php?section= … 3d6419cb2d

Jest tam nawet ta instrukcja do pobrania gdzie pisze;

"Zielone diody LED pozostają zapalone w trakcie pracy ładowarki. Jedynie

odłączenie ładowarki od sieci lub wyjęcie akumulatorów z ładowarki powoduje ich zgaśnięcie."

Witam!

Czego tu nie rozumiesz?

Ładowarka w gniazdku, akumulatorki w ładowarce -> ładowanie = czerwona dioda

Ładowarka w gniazdku, baterie w ładowarce -> naładowane = zielona dioda

Wyjęcie ładowarki z gniazdka oczywiście spowoduje zgaśnięcie diody.

Jak się naładują do pełna to dalej nie ładuje.

Tak się składa, że teraz się ładuje i dioda jest zielona a nie czerwona.

Poza tym; Skąd czerpiesz te informacje ?

Witam!

Z kątowni…

Jeśli masz dwie zielone diody to lipa… bo jeśli po naładowaniu nadal się będą świecić, to nie będziesz wiedział kiedy się naładują :frowning:

Wątpię jednak, żeby tak było… poczytaj dokładnie instrukcję… pewnie jest tak, że jak się ładują to się pali jedna dioda, a jak się naładują to się dwie zapalą (albo odwrotnie).

Sam miałem kilka ładowarek GP (obecnie mam 4) i każda ma albo zieloną i czerwoną diodę, albo dwukolorową, albo tylko czerwone.

W pierwszym przypadku podczas ładowania pali się czerwona, po naładowaniu zielona.

W drugim przypadku podczas ładowania pali się czerwona, po naładowaniu zielona.

W trzecim przypadku podczas ładowania pali się czerwona, po naładowaniu gaśnie i nic się nie pali.

Ja nigdy nie mam z tym problemów, bo czytam instrukcje obsługi ze zrozumieniem.

Instrukcja obsługi do tego jest na stronie której link już podałem.

A nawet ją cytowałem. Jak się czyta posty ze zrozumieniem to się to widzi.

Witam!

Widziałem ta instrukcję, ale ni o taką mi chodziło… nie masz instrukcji w formie książeczki (karteczki)?

Ja dostałem taką do każdej ładowarki i tam było dokładnie napisane co oznacza świecenie poszczególnych diod.

Dostałem ją ale pisze tam to co w tym pdf-ie…

Witam!

No lipa jakaś…

Najlepiej to zbadaj sprawę podczas ładowania… włącz to /cenzura/, poczekaj aż się naładują i zobacz co się będzie działo z diodami… mi się zdaje, że po prostu zgasną jak już akumulatorki będą naładowane.

Po 18 godzinach dalej się świeciły zielone diody a ładowanie było konieczne tylko 9 h. Dziś spróbuję to oddać do RTV EURO AGD bo tam mi to wcisnęli mijając się z prawdą.

Witam!

No to faktycznie jakaś lipa straszna :frowning:

Pierwszy raz się spotykam z taką ładowarką GP.

Niemniej nie zrażaj się do tej firmy, bo naprawdę robią dobre akumulatorki i ładowarki :slight_smile:

Ja tam mam dość starą już ładowarke GP na 2 akumulatorki i diody cały czas sie świecą na zielono - i podczas ładowania i po czasie którym już sie powinno skończyć.

Byłem tam tzn w RTV EURO AGD ale mi tego nie przyjęli.

Mimo że jeszcze wczoraj mówili co innego.

Trudno.

Mam też ładowarkę GP i diody świecą się tak samo w trakcie ładowanie i po ładowaniu - nic nie gaśnie :slight_smile: .

Czy to znaczy że ona może przeładować akumulatory?