Ładowarka indukcyjna - gdzie znajdę największy wybór? I którą polecacie do S8?

Ładowarka indukcyjna- gdzie znajdę największy wybór?

cena narazie nieustalona

Jakie polecacie łądowarki indukcyjne do Samsunga S9? EDIT: Do S8 przperaszam.

w x-komie masz duży wybór, a ta Samsungowa jest na promo teraz:

1 polubienie

Które z nich zasilą każdy telefon? Czy jest problem z Android/Apple?

Ja ładuę Note 8 ładowarką BlitzWolf BW-FWC1, bez problemu ładowała też iPhona 8.

A ta ładowarka którą dodają do Huawei P30 Pro?


Ja używam ładowarki indukcyjnej Silver Monkey. W sumie mam dwie - jedna w pracy, druga w domu + okazjonalnie w samochodzie ładowanie kablem.

Dla mnie wystarczająca :slight_smile:

1 polubienie

A czy ładowarka Samsung EP-N6100TB dosyć szybko podładuje S8, Note8, Note9, S10, Huawei P30 Pro i inne? Ma 2 stanowiska, czyli na dwa urządzenia
Samsung%20EP-N6100TB

Tak, ta ładowarka obsłuży nawet dwa smartfony: https://www.x-kom.pl/p/445914-ladowarka-do-smartfonow-samsung-ladowarka-indukcyjna-duo-czarny.html

Uporządkowałbym to w taki sposób:

  1. Ładowarka Silver Monkey od @pablosek jest tania i dobra, ale czas ładowania będzie najdłuższy (ma najmniejszą moc), ale będzie też najlepsza dla baterii. Bateria ok. 3000 mAh może ładować się ok. 3-3,5 godziny. Do tej ładowarki wystarczy też standardowa wtyczka od Apple, Samsung. Jeśli masz wtyczkę, płacisz jedynie 49 zł podstawkę.

  2. Ładowarka 2A - mająca dwukrotnie większą moc: https://www.x-kom.pl/p/461112-ladowarka-do-smartfonow-adata-ladowarka-indukcyjna-2a-10w-fast-charge-bialy.html Naładuje smartfon szybciej, będzie też cieplejsza w trakcie pracy od pierwszej opcji. Aby ładować smartfon szybko, będziesz potrzebować jeszcze wtyczkę, która obsługuje QuickCharge - dopiero to zapewni, że smartfon na ładowarce naładuje się szybciej. Aby kupić dedykowaną wtyczkę i podstawkę płacisz już ok. 99 + 30 zł za wtyczkę

  3. Podwójna stacja Samsung: https://www.x-kom.pl/p/445914-ladowarka-do-smartfonow-samsung-ladowarka-indukcyjna-duo-czarny.html Teoretycznie najlepsze, ale kosztuje 269 zł i aby ładować smartfony “Fast Charge”, musisz posiadać wtyczkę obsługującą Fast Charge.

Dziękuję @rakolu o tej wtyczce nie wiedziałem, możesz coś więcej o niej powiedzieć bo nigdzie nie pojawiła mi się taka informacja o wymaganej wtyczce. Nie skumałem tego. :frowning:

Zanim zamówisz, sprawdź jaką dostałeś do swojego smartfona. Wydaje mi się, że Samsung dawał już ładowarką z wtyczką “Fast Charge” z “S8”.

Aaa czyli mówisz bardziej o kablu niż o wtyczce?

Wtyczka (ta kostka, którą podłączasz do gniazdka z prądem). Po prostu nie znalazłem samej wtyczki Samsung, tylko zawsze w zestawie z kablem. :slight_smile:

a ja zrozumiałem że wtyczka to jakaś końcówka typu z microUSB na USBC hehe :slight_smile:

Czy posiadając taką ładowarkę jak pokazałeś z “Adaptive Fast Charging” i podłączeniu jej do tej podwójnej stacji Samsung mogę ładować wszystkie telefony najszybciej?

Np. Huaweie Mate 20 Pro, P30 Pro, LG, Xiaomi?

a czy Apple też?

Ilu z was zrezygnowało z ładowania indukcyjnego w celu dłuższego życia baterii?