Ładowarka od noki a do samsunga nadaję sie po przerobieniu?

tak jak w temacie :frowning:

dostałem za friko telefon bez ładowarki,i wyświetlacza samsung x100 :lol: kiedy go włączam ,normalnie podświetlają się klawisze ,słychać dżwięki itp,włożyłem kartę sim wykonałem połączenie,i wszystko jest ok,więc jest sprawny w 100% ! Postanowiłem dorobić do niego ładowarkę,miałem “podróbę FOOF” do noki z końcówka itp,od ciołem, końcówkę, a wlutowałem końcówkę od samsunga orginalną do tego x100,pod lutowałem kabelki 2 /mam nadzieje że >plus do plusa, minus do minusa< :roll: i kiedy podłączyłem w celu przetestowania czy coś widać itp ;że jest jakieś efekt że ładuję, to zaświeciły sie na chwilkę normalnie klawisze /po wyświetlacza niema,przypominam:( / czyli na to wychodzi że poprawnie polutowałem i ładuję na 100% ponieważ wcześniej nie dało sie go włączyć, bo bateria była na min… rozładowana,teraz się włącza i ładowarka się troszkę grzeje,i tu jest moje pytanie :-o czy się nic fonowi nie stanie,i czy według was bateria sie nie “rozchrzani” od tej ładowarki… tzn; parametry,napięcia itp ?? czy mogę spokojnie ładować ?? :roll: aha niestety zrobiłem taki test,bo muszę mieć chociaż jakiś drugi awaryjny fon …a mam nadzieje że sie jakoś podładuję szczęśliwie,i będzie z 2 dni chodził bez podładowywania :frowning: :roll: hmmm… #-o

Poszukaj na allegro ładowarki do samsunga i sprawdź jakie ma napięcie. Myślę, że 0,2V różnicy powinno być jeszcze ok. Ladowarka się grzeje bo najprawdopodobniej jest słabsza niż oryginalna, przez co może dłużej ładować telefon.

właśnie szukałem na allegro ,wszędzie są… ale nie ma podanych jak na złość napięć ile mają te ładowarki do samsunga itp:( tzn szukam na tych foto ich żeby jakaś ładowarka która polecają że sprzedają chce sie dopatrzeć jakieś naklejki na nich i nie widać,ehh :oops: ładuję już się ok 2 godzin fon kurna jak mam rozpoznać że się już np naładował do 100% bateria,jak wyświetlacza niema :roll: eh językiem dotykam z tyłu baterii tych pinów co przez nie ładuję sie… i "kopią " już czyli podładowała się chyba na 100% bateria ,heheh pieron wie :expressionless:

100-240 V napięcie wyjściowe 5.0 V

To dotyczy Samsunga :smiley:

a nokia ile bo na tej “nie orginalnej” nic nie pisze na tej kartce ,przyklejonej… w każdym bądż razie odłączyłem już ładowarkę po jakiś 3 godzin ładowania ,tele na razie chodzi,zobaczymy ile wytrzyma :roll:

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 16:15 został dopisany post przez alfa78

w wszystkich modelach SAMSUNGA są raczej taki napięcia"V" ?? ciekawe hmm. :roll: sorki jest karteczka tzn na niej pisze tak… 220-240V~/50-60Hz/45mA 5V=/420mA czyli na co to wychodzi ?? tą ładowarką o takich napięciach itp, ładowałem :expressionless: czyli raczej u mnie też na tej ładowarce napięcie wyjściowe to 5V?

:slight_smile: Tak :slight_smile:

Sprawdzałem kilka ładowarek

i wszędzie tak było

no to ok ,może będzie spoko :slight_smile: pożyjemy zobaczymy ile i co…dam znać jak coś dzięki za podpowiedzi :slight_smile: