Ładowarka od noki a do samsunga nadaję sie po przerobieniu?

(Alfa1978) #1

tak jak w temacie :frowning:

dostałem za friko telefon bez ładowarki,i wyświetlacza samsung x100 :lol: kiedy go włączam ,normalnie podświetlają się klawisze ,słychać dżwięki itp,włożyłem kartę sim wykonałem połączenie,i wszystko jest ok,więc jest sprawny w 100% ! Postanowiłem dorobić do niego ładowarkę,miałem "podróbę FOOF" do noki z końcówka itp,od ciołem, końcówkę, a wlutowałem końcówkę od samsunga orginalną do tego x100,pod lutowałem kabelki 2 /mam nadzieje że >plus do plusa, minus do minusa< :roll: i kiedy podłączyłem w celu przetestowania czy coś widać itp ;że jest jakieś efekt że ładuję, to zaświeciły sie na chwilkę normalnie klawisze /po wyświetlacza niema,przypominam:( / czyli na to wychodzi że poprawnie polutowałem i ładuję na 100% ponieważ wcześniej nie dało sie go włączyć, bo bateria była na min.. rozładowana,teraz się włącza i ładowarka się troszkę grzeje,i tu jest moje pytanie :-o czy się nic fonowi nie stanie,i czy według was bateria sie nie "rozchrzani" od tej ładowarki.. tzn; parametry,napięcia itp ?? czy mogę spokojnie ładować ?? :roll: aha niestety zrobiłem taki test,bo muszę mieć chociaż jakiś drugi awaryjny fon ..a mam nadzieje że sie jakoś podładuję szczęśliwie,i będzie z 2 dni chodził bez podładowywania :frowning: :roll: hmmm.... #-o

(Shadowk) #2

Poszukaj na allegro ładowarki do samsunga i sprawdź jakie ma napięcie. Myślę, że 0,2V różnicy powinno być jeszcze ok. Ladowarka się grzeje bo najprawdopodobniej jest słabsza niż oryginalna, przez co może dłużej ładować telefon.

(Alfa1978) #3

właśnie szukałem na allegro ,wszędzie są.. ale nie ma podanych jak na złość napięć ile mają te ładowarki do samsunga itp:( tzn szukam na tych foto ich żeby jakaś ładowarka która polecają że sprzedają chce sie dopatrzeć jakieś naklejki na nich i nie widać,ehh :oops: ładuję już się ok 2 godzin fon kurna jak mam rozpoznać że się już np naładował do 100% bateria,jak wyświetlacza niema :roll: eh językiem dotykam z tyłu baterii tych pinów co przez nie ładuję sie... i "kopią " już czyli podładowała się chyba na 100% bateria ,heheh pieron wie :expressionless:

(eyeti) #4

100-240 V napięcie wyjściowe 5.0 V

To dotyczy Samsunga :smiley:

(Alfa1978) #5

a nokia ile bo na tej "nie orginalnej" nic nie pisze na tej kartce ,przyklejonej.. w każdym bądż razie odłączyłem już ładowarkę po jakiś 3 godzin ładowania ,tele na razie chodzi,zobaczymy ile wytrzyma :roll:

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 16:15 został dopisany post przez alfa78

w wszystkich modelach SAMSUNGA są raczej taki napięcia"V" ?? ciekawe hmm. :roll: sorki jest karteczka tzn na niej pisze tak.. 220-240V~/50-60Hz/45mA 5V=/420mA czyli na co to wychodzi ?? tą ładowarką o takich napięciach itp, ładowałem :expressionless: czyli raczej u mnie też na tej ładowarce napięcie wyjściowe to 5V?

(eyeti) #6

:slight_smile: Tak :slight_smile:

Sprawdzałem kilka ładowarek

i wszędzie tak było

(Alfa1978) #7

no to ok ,może będzie spoko :slight_smile: pożyjemy zobaczymy ile i co...dam znać jak coś dzięki za podpowiedzi :slight_smile: