Ładowarka samochodowa a laptop

(Groldominika) #1

Ostatnio przyszło mi pół dnia przesiedzieć w samochodzie w oczekiwaniu na kogoś i przyznam że oprócz czytania książki i słuchania radia żałowałam że nie wzięłam laptopa, ale i tak bateria by nie wytrzymała. Nasuwa mi pytanie, jaką ładowarkę uniwersalną do gniazdka zapalniczki polecacie tak aby podpiąć laptopa? Nie znam się na tym kompletnie a też nie chciała bym kupić dziadostwa. Rozglądając się również natknęłam się na ciekawą alternatywę w postaci zasilacza z jednej strony przewód z końcówką gniazdka zapalniczki a z drugiej strony (na zasilaczu/konwerterze) zwykłe gniazdko takie jak mamy w domach. Na pierwszy rzut oka wydaje się to bardziej uniwersalne narzędzie gdyż mogę wszystko do tego podpiąć co ma wtyk do gniazdka. Może tutaj polecicie coś ciekawego wartego zakupu.

(kuboludek100) #2

Proponowałbym Ci zakup przetwornicy :slight_smile: Jest to wejście na 12V do zapalniczki w aucie tak jak mówisz, a z drugiej strony normalne miejsce na gniazdko 230V :slight_smile:

(Kpc21) #3

Ładowarka samochodowa chyba lepsza, bo po co transformować napięcie z 12V na 230V i z powrotem?

Zaletą przetwornicy jest za to właśnie uniwersalność - choć właściwie co byś tam jeszcze podłączał? Czajnika nie radzę.

(kuboludek100) #4

Kpc21 , wiesz, ale zawsze możesz nawet pojechać na wakacje i zabrać Ipoda i co będziesz wydawał na zakup ładowarki 90-100 zł ? Kupujesz przetwornice i możesz w danym momencie ładować Ipoda ze zwykłej ładowarki, tak samo z komórką. Laptopa podładować to Ci wyjdzie za wszystkie ładowarki 1000 zł. Lepiej kupić raz przetwornicę i z głowy :wink: