Ładowarka samochodowa a laptop

Ostatnio przyszło mi pół dnia przesiedzieć w samochodzie w oczekiwaniu na kogoś i przyznam że oprócz czytania książki i słuchania radia żałowałam że nie wzięłam laptopa, ale i tak bateria by nie wytrzymała. Nasuwa mi pytanie, jaką ładowarkę uniwersalną do gniazdka zapalniczki polecacie tak aby podpiąć laptopa? Nie znam się na tym kompletnie a też nie chciała bym kupić dziadostwa. Rozglądając się również natknęłam się na ciekawą alternatywę w postaci zasilacza z jednej strony przewód z końcówką gniazdka zapalniczki a z drugiej strony (na zasilaczu/konwerterze) zwykłe gniazdko takie jak mamy w domach. Na pierwszy rzut oka wydaje się to bardziej uniwersalne narzędzie gdyż mogę wszystko do tego podpiąć co ma wtyk do gniazdka. Może tutaj polecicie coś ciekawego wartego zakupu.

Proponowałbym Ci zakup przetwornicy :slight_smile: Jest to wejście na 12V do zapalniczki w aucie tak jak mówisz, a z drugiej strony normalne miejsce na gniazdko 230V :slight_smile:

Ładowarka samochodowa chyba lepsza, bo po co transformować napięcie z 12V na 230V i z powrotem?

Zaletą przetwornicy jest za to właśnie uniwersalność - choć właściwie co byś tam jeszcze podłączał? Czajnika nie radzę.

Kpc21 , wiesz, ale zawsze możesz nawet pojechać na wakacje i zabrać Ipoda i co będziesz wydawał na zakup ładowarki 90-100 zł ? Kupujesz przetwornice i możesz w danym momencie ładować Ipoda ze zwykłej ładowarki, tak samo z komórką. Laptopa podładować to Ci wyjdzie za wszystkie ładowarki 1000 zł. Lepiej kupić raz przetwornicę i z głowy :wink: