Ładowarka samochodowa + iPod

Z okazji wyjazdu nad morze zakupiłem na allegro ładowarke samochodową do swojego iPoda.

Na elektryce sie w ogóle nie znam - jestem totalnie zielony ;p

I teraz pytanie

:arrow: Czy jak będe ładował iPoda w samochodzie to akumulator sie nie rozładuje przez to?

W opisie aukcji pisało, że ładowarka ma 12V.

Jak będziesz jechał samochodem i w tym czasie ładował to akumulator się nie rozładuję :slight_smile: A jak będziesz stał to się może rozładuję :slight_smile:

To troche sux ;p Ale przeżyje ;p

12V to standardowe zasilanie w samochodzie, jeżeli bęziesz ładował przy włączonym siolniku to niebędzie to miało wpłyu na akumulator, jeżeli będziesz zaś ładował przy wyłączonym silniku… skądś ten prąd się brać musi…

Jeśli będziesz ładował iPoda podczas jazdy to rozładowanie akumulatora nie nastąpi, ponieważ gdy silnik pracuje to alternator doładowuje akumulator.

A jeżeli iPod ładuje się ok 3h (100%) to bardzo zje prąd z akumulatora?

Nie rozładuje sie nawet na zgaszonym silniku , podczas ładowania ipoda pobierany jest prąd rzędu 0.1-0.3 ampera, gdzie początkowy prąd ładowania jest wyższy a z czasem naładowywania akumulatorka spada, możesz śmiało ładować na zgaszonym silniku, starczy akumulatora na kilka set a może nawet kilkatysięcy ładowań ipoda , przykładowo rozrusznik podczas zapalania auta obciąża akumulator nawet 300 amper

Prosty rachunek akumulator 50Ah (nowy i dobże załadowany) obciążony poborem prądu 1 amper powinnen działać 50 godziń , po upływie 50 godziń powinnien dopiero zacząć tracić swoją moc (to jest teoria , w praktyce różnie to jest )

Dziękuje Ci Zbych1

A już myślałem, że będzie lipa ;p