Ładowarka samochodowa + iPod


(Blood King) #1

Z okazji wyjazdu nad morze zakupiłem na allegro ładowarke samochodową do swojego iPoda.

Na elektryce sie w ogóle nie znam - jestem totalnie zielony ;p

I teraz pytanie

:arrow: Czy jak będe ładował iPoda w samochodzie to akumulator sie nie rozładuje przez to?

W opisie aukcji pisało, że ładowarka ma 12V.


(Jakubmysz) #2

Jak będziesz jechał samochodem i w tym czasie ładował to akumulator się nie rozładuję :slight_smile: A jak będziesz stał to się może rozładuję :slight_smile:


(Blood King) #3

To troche sux ;p Ale przeżyje ;p


(Airborn) #4

12V to standardowe zasilanie w samochodzie, jeżeli bęziesz ładował przy włączonym siolniku to niebędzie to miało wpłyu na akumulator, jeżeli będziesz zaś ładował przy wyłączonym silniku.... skądś ten prąd się brać musi...


(Błażej) #5

Jeśli będziesz ładował iPoda podczas jazdy to rozładowanie akumulatora nie nastąpi, ponieważ gdy silnik pracuje to alternator doładowuje akumulator.


(Blood King) #6

A jeżeli iPod ładuje się ok 3h (100%) to bardzo zje prąd z akumulatora?


(Zbych ) #7

Nie rozładuje sie nawet na zgaszonym silniku , podczas ładowania ipoda pobierany jest prąd rzędu 0.1-0.3 ampera, gdzie początkowy prąd ładowania jest wyższy a z czasem naładowywania akumulatorka spada, możesz śmiało ładować na zgaszonym silniku, starczy akumulatora na kilka set a może nawet kilkatysięcy ładowań ipoda , przykładowo rozrusznik podczas zapalania auta obciąża akumulator nawet 300 amper

Prosty rachunek akumulator 50Ah (nowy i dobże załadowany) obciążony poborem prądu 1 amper powinnen działać 50 godziń , po upływie 50 godziń powinnien dopiero zacząć tracić swoją moc (to jest teoria , w praktyce różnie to jest )


(Blood King) #8

Dziękuje Ci Zbych1

A już myślałem, że będzie lipa ;p