Ładowarka samochowa nie ładuje

Witam wszystkich,

 

Mam problem z ładowarką samochodową do telefonu. Nie ładuje mi telefonu. Gniazdko zapalniczki działa na pewno (na ładowarce świeci sę dioda), kabel też jest w porządku (ładuję na nim telefon w domu). Po podłączeniu telefonu w samochodzie telefon w ogóle się ładuje.

Ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

 

Pozdrawiam.

Kupić nową ładowarkę, bo naprawiać się tego nie opłaca …

Mamy ci wywróżyć co się spaliło ?? :stuck_out_tongue:

To, że dioda jest aktywna nie oznacza, że ładowarka działa. Sprawdź kabel, ładowarkę.

Podłączyłem właśnie do tej ładowarki aparat fotograficzny i ładuje się bez problemu, kabel działa, bo na tym samym ładuję w domu.

Czy jest możliwe, że mój telefon (Samsung) ma włączoną jakąś blokadę przed ładowaniem z takiego źródła?

Niektóre samsungi są wrażliwe na parametry prądu. Raz miałem przypadek że nie chciał się ładować z powerbanku, gdzie inne telefony normalnie się ładowały.

Można na nim jakoś wymusić ładowanie się?

A może podasz jakieś szczegóły? Model telefonu? Model adaptora zapalniczka -> ładowarka? Mój Samsung Galaxy 5 nawet nie ruszy z ładowaniem przy mniejszym prądzie niż 500mA. Od kilku miesięcy używam takiego czegoś i jestem b. zadowolony:

http://www.ebay.co.uk/itm/12V-24V-Digital-LED-Volt-Meter-Car-Truck-Cigarette-Lighter-Voltage-USB-Charger-/261622114127

Samsung Galaxy Core. A ładowarka: napięcie zasilania 12/24V, napięcie wyjściowe 5V/1000mA