Ładowarka telefonowa jako zasilacz?

Witam,

kupiłem sobie hub aktywny jednak nie doczytałem że nie ma zasilacza. Pomyślałem że wykorzystam ładowarkę ale nie mam pewności czy prąd jest na tyle stabilny i bezpieczny. Napięcie bez obciążenia pewnie będzie większe niż na tabliczce?

Jeżeli napięcie i prąd wyjściowe jest takie jakiego potrzebuje hub to powinno działać. Zasilacze impulsowe mają to do siebie, że napięcie na wyjściu jest takie samo bez obciążenia jak i z obciążeniem. No i jeszcze wtyczka musi pasować.

1 polubienie

Ja miałem zasilacz routera z ładowarki z Nokia 3310.
Były identyczne Volty, a Ampery zbliżone.
Ani Router, ani zasilaczo-ładowarka nie zepsuły się przez cały czas pracy.
Nie pracowało to 24h.
Router z zasilaczem był zawsze na noc odłączany od prądu.

Z ciekawości - czemu odłączasz router na noc od prądu?

1 polubienie

Akurat myślałem o bardziej nowoczesnych ładowarkach a nie tych starszych. Różnią się czymś?

Wyłączam wszystko co nie jest mi w nocy potrzebne. Tv, dekoder, router, modem, zasilacz do laptopa. Tak właściwie to tylko lodówka “chodzi”.
Nad gniazdkami w ścianie mam pstryczki, klik i po sprawie.
Tam gdzie gniazdko za szafą to jest listwa z wyłącznikiem.
Sporo idzie zaoszczędzić na rachunkach. Polecam wszystkim.

1 polubienie

Hub zazwyczaj potrzebuje 5V 1A, do niektórych są załączane kable do zasilania z wolnego USB komputera, możesz użyć ładowarki USB albo innego portu.

Tzn. będzie to używane jako dodatkowe zasilanie modemu usb podpiętego do routera więc zależy mi na stabilnym zasilaniu.

Chodzi dokładnie o taki hub http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7164741718

Teoretycznie piszę że są tam jakieś zabezpieczenia ale niezbyt ufam temu.

Daj sobie spokój z tym chińskim szmelcem. Nawet tego nie podłączaj bezpośrednio do usb komputera, bo jak będzie jakaś większa ilość podpiętych urządzeń to spalisz port. Nawet na podłączonym zewnętrznym zasilaczu nie podpinaj tego do kompa, bo wtedy hub musi mieć izolację pomiędzy zasilaczem a usb. Po urządzeniu za 12 zł raczej trudno się tego spodziewać.

1 polubienie

Sęk w tym że nie mam zamiaru łączyć tego z komputerem. Potrzebne mo jest to tylko i wyłącznie żeby doprowadzić więcej prądu do modemu usb podpiętego pod zwykły router wifi.

Co ci to da?

Modem do pracy przy małym zasięgu zużywa nawet 1mA, router nie dość że sam jest zasilany takim prądem to ma układ który tak czy tak ogranicza prąd na usb do max 0,5mA przez co modem może nie działać, zrywać połączenia albo się zawieszać w trybie HiLink.

0,5 mA czy 500mA?
Standard to 0,5A czyli 500mA.

Kup raczej pożądny hub, ten może ci narobić szkód.
Oczywiście możesz go zasilić ładowarką od telefonu ale to może nie rozwiązać problemu.

1 polubienie

Tak, masz rację. Pomieszałem jednostki.