Ładowarka USB do mp3 - problem

Witajcie, ostatnio nabyłam odtwarzacz mp3 Sony NWZ-B133 ( http://www.sony.pl/product/nws-b-series/nwz-b133/tab/accessories ), i widząc, że można go ładować jedynie przez port USB (w komputerze) kupiłam przy okazji małą, zwykłą ładowarkę USB.

Ale… mp3 się nie ładuje. Po prostu jak podłączam do ładowarki to świecą się lampki na ładowarce że ładuje, na mp3 też się świeci okrągły przycisk, ale mp3 się nie ładuje :frowning: Dopiero jak podłączam do włączonego kompa to na mp3 się wyświetla że ładuje.

Czy jest jakieś wyjście, żeby nie trzeba było mp3 podłączać do komputera?

Dlaczego mp3 nie chce się ładować?

(Dodam, że jak się naładować przez ładowarkę, to jest taka sama reakcja jak podłączam do _ wyłączonego _

komputera- świeci się na czerwono tzw. dioda zasilania. Ale mp3 ładuje się faktycznie jak dioda miga i na wyświetlaczu pokazuje się że ładuje)

Z góry dzięki za pomoc.

Staraj się ładowć mp3 kiedy komputer jest włączony.Porty USB przy wyłączonym komputerze nie pracują…

Ale chodzi o to, żeby móć ładować bez konieczności włączania komputera

w tej ladowarce która kupilas, trzeba by sprawdzic napiecie na wyjsciu…

@stalesz

*************

Ładowarka po prostu daje za małe natężenie/napięcie i mp3 ładować się nie będzie, lub jest to wina samego odtwarzacza. Możliwe, że jest to wina samego odtwarzacza, poszukaj np. na forum.mp3store.pl, bardzo rozbudowane forum o odtwarzaczach i temu podobnych. Możliwe, że problem rozwiąże np zaklejenie któregoś z pinów (w sansie clip pozwala to na słuchanie muzyki podczas ładowania z kompa na przykład). Podejrzewam jednak, że po prostu kupiłaś złą ładowarkę - zobacz na tym forum, jaka pasuje do tej empetrójki.

Wielkie dzięki, znalazłam odpowiedź na forum.mp3store.pl. :slight_smile: :slight_smile:

Po prostu chodzi o to, że w ładowarce jest za duże natężenie - prąd w wyjściu usb (output DC) w komputerze ma 4.75 V do 5.25 V, tymczasem w ładowarce jest 5.5 V. W bardzo prosty sposób można zmniejszyć to napięcie, zaklejając taśmą izolacyjną w ładowarce dwa środkowe piny (styki) gniazda usb tak, żeby po podłączeniu mp3 żaden prąd nimi nie mógł płynąć. Zostało to doskonale opisane i zilustrowane na stronie http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=33797&hl=ladowarka+usb+sony

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!