Ładowarka USB z 2-3 portami o różnym natężeniu

Czy ładowarki tego typu można uznać za bezpieczne i stabilne do ładowania/zasilania dwóch urządzeń naraz?
Potrzebuję ładowarki, która na jednym porcie dawała by minimum 5V/2.5-3A, a drugim porcie by szedł max 5V/2A. Pierwszy do zasilania do raspberry 3B+, który oficjalnie wymaga tych 2.5A, a drugi do ładowania redmi Note 8T/Redmi Note 4 (koniecznie ma być te 5V/2A max).

ogólnie takie ładowarki są bezpieczne, ale tańszej nie było?

kwestia czy nie spali raspberry 3b+ i/lub Xiaomi Redmi Note 4 /8T
Ale polecasz inny markowy model w tej konfiguracji (2.5A/5V i 5V/2A)?

Ja bym nie ryzykował najtańszego badziewia, bo tam wiadomo, że producent musiał oszczędzić na wszystkim, nawet pewnie na zabezpieczeniach.

Lepiej weź coś przewymiarowanego na twoje potrzeby, tak aby ładowarka miała jeszcze zapas mocy, np:


1 polubienie

Ja mam taką https://www.empik.com/baseus-gan-szybka-ladowarka-sieciowa-pps-65w-usb-2x-usb-typ-c-quick-charge-3-0-power-delivery-scp-baseus,p1247991038,elektronika-p

AUKEY mam dwie, ale lipa, jedną dwa razy wymieniałem, druga taka https://archiwum.allegro.pl/oferta/ladowarka-aukey-pa-t1-quick-charge2-0-5-portow-usb-i6123990578.html ładuje wolno, a jak jest kilka urządzeń jest tragedia.

Baseus z linku jest zimny i jednocześnie ładuje kilka urządzeń w tym Quick Charge I Power Delivery. A miałem tego naprawdę dużo. Bywa, że podłączam takie dwa przewody i jeszcze normalny USB i jadą słuchawki HD440BT, iPad, MI Mix2s, Rise 30 i jeszcze laptop na USB C i niema problemu, do tego małe, wygodne. Mogę zdecydowanie napisać, że ta ładowarka to jeden z moich ulubionych gadżetów i jestem z niej bardzo zadowolony.

1 polubienie

Kupiłem GreenCell za 45zł za 3 portami w tym dwoma 2.4A (programowo w Xiaomi można ściąć do normalnego 2A) i jednym portem 3A. 30W w sumie. Firma raczej znana to powinno być ok. Tamte były za drogie.

Green cell to chińska firma. Znam osoby które mocno na nią plują wiec niekoniecznie.

Poza tym coś mi się nie zgadza z tym co napisales?
5V2,4A2+3A*5V=39W a nie 30.

po 2 tyg. przestała ładować … chiński bubel

Wszystko dziś jest z chin :wink:

Szkoda kasy. QC 3.0 ale tylko USB x 3, DC 5V 2.4A x2, DC 12V 1.5A x1, niema też Power Delivery.
Do tego firma taka sobie.

Za kilka zł więcej (56zł) można nabyć taką

  • Wyjście USB-C: 5V/3A, 9V/3A,12V/2,5A, 15V/2A, 20W/1,5A
  • Wyjście USB-A: 5V/4,5A, 9V/3A, 12V/2,5A Max
    PD 3.0/QC 4.0/QC3.0/Huawei 5A

USB-C zbędne.3 x USB jest idealnie, najczęściej będą wykorzystywane i tak dwa. Gwarancja i tak jest w razie problemów. Komentarze ma raczej pozytywne.

Będą problemy to będę reklamować, ale powinno być. Te dwa porty są trochę za szybkie, no ale już trudno.

Tylko wiesz że świat baterii jest dystrybutorem green cella więc nie powiedzą na niego złego słowa tak na marginesie

Poprostu zacznę grać na raspberry (port 3A) i będę ładować redmi note 8T na 2.4A i jeśli nie wyskoczy piorunek na raspberry to jest ok. Czas pokaże.

EDIT: ładuje się Redmi Note 8T na jednym z smart USB, raspberry ma odpaloną grę i się aktualizuje (kompilacje) w jednym czasie i wszystko działa perfekcyjnie.