Lagi i zcięcia w Battlefield 3

(Matwol36) #1

Witam wszystkich, od razu na wstępie mówię, że jestem tu nowy :mrgreen: Mam problem z BF 3, gra dość często mi się zacina i mam duże lagi, próbowałem zwiększać wydajność na NVIDIA Control Panel i wspomagałem się odrębnymi programami ale wciąż to samo :frowning:

Preferencje mojego PC to:

Intel Core i5 750 (4x 2,67 GB)

Ram: 4 GB

Nvidia GeForce GTS 250 (1 GB)

Proszę o pomoc.

(Villy) #2

zmniejsz jakość tekstur do medium, podaj prędkosc internetu jesli chodzi o lagi, wyłącz jak najwiecej procesow ktore chodzą a ktorych nie potrzebujesz

(Matwol36) #3

Wszystkie detale mam na minimum, neta mam 1 Mb/S ale zawsze szukam serwerów z pingiem ok. 30, a kiedy włączam grę wyłączam wszystkie inne programy typu gg, wmp itd.

(Villy) #4

czy wszystkie gry się zacinają czy tylko ta? wyczyść komputer ccleanerem, zdefragmentuj dysk, przeskanuj komputer programem malwarebytes antimalware

ccleaner: www.piriform.com

malwarebytes: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html

i sprawdź dysk programem HD tune [error scan]

http://www.hdtune.com/download.html

(Matwol36) #5

aktualnie tylko ta :frowning:

dobra porobię to co napisałeś i napiszę jak wygląda sytuacja z grą :slight_smile:

(Villy) #6

więc zapewne problem leży w grze :slight_smile:

(Onimusza666) #7

Dużo ludzi na różnym sprzęcie narzeka na tą grę - podobno pomaga 8Gb RAM jak ma się system 64bit -mnie na szczęście te problemy ominęły , chociaż mam CDMA Plus i PING od 90 wzwyż to gram bez problemów -mam i5 2500k , GTX580,8GB RAM zawsze najnowsze stery do grafiki obecnie 290.53beta.Pozdrawiam.

(Villy) #8

właśnie apropo gier najnowszych i systemow 64bitowych [windows7] to tak jak onimusza mowi, dobrze mieć te 8/6gb ramu, bo wielce prawdopodobne ze na 32bitowym by śmigało w pełni normalnie przy 4gb.

-- Dodane 29.12.2011 (Cz) 11:47 --

poztym 1mb to za mało na taką gre, gdyż weź pod uwage że nie tylko gra korzysta z internetu tylko w tym czasie jeszcze pare innych rzeczy z niego korzysta, druga sprawa na czas gry sproboj w pełni antywirusa wyłączyć

(Rammliedcs) #9

GTS 250 to nie jest demon wydajności.

A 8 gb ramu w niczym nie pomoże. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Battlefield_3_-_testy_CPU%2C_RAM_i_Vintage-4187/strona/15974.html

Ja sam ma neta 1mb i gra mi normalnie dział.

Problem tkwi w samej karcie graficznej, wymień ją na jakiegoś GTX z seri np. 4 lub GTS 450

(Matwol36) #10

Heh wymienić to nie problem, gorzej z dopasowaniem karty graficznej pod płytę główna :slight_smile:

(Łukash) #11

Wymiana ,wymianą ,ale bez dwóch zdań GTS250 powinien sobie radzić z grą .

Sterowniki najnowsze ?

Takie manewry zazwyczaj pogarszają sytuacje. W panelu Nvidii > Wyreguluj ustawienia obrazu korzystając > ustaw Użyj ustawień aplikacji 3D > zastosuj > teraz możesz bawić się ustawieniami w grze.

(Matwol36) #12

Oczywiście, że najnowsze. Niedawno wypuścili nową wersję i od razu ją ściągałem :slight_smile:

(Łukash) #13

Zrób tak jak pisałem w panelu i sprawdź.

(Matwol36) #14

Przecież tak zrobiłem... ja to napisałem

(Łukash) #15

A można wiedzieć ,gdzie to napisałeś ?

Z tego co widzę to można wnioskować ,że zrobiłeś odwrotnie...

(Lukaszbobek12) #16

nie za wolny procesor?

(Łukash) #17

Eee no co ty ,żartujesz ? :smiley:

(Lukaszbobek12) #18

mam AMD Athlon II X4 (4x 3,00) i działa na najwyższych obrotach przy battlefield 3. sprawdź kartę graficzną

(Villy) #19

ludzie nie wiem wogóle o czym jest dyskusja? napisał wyraźnie LAGI co wskazuje na problem z połączeniem, 1 mbps to ZA MAŁO, zwłaszcza jeśli chodzi o neostrade w której 1mbps jest nieodczuwalne ni jak...

skoro problemu nie da sie dojść przy sprzęcie który jakoś szczególnie nie jest zły, to przy kiepskim necie wiadomo że to net...

(Onimusza666) #20

Co Ty powiesz - ja jakoś gram od premiery na radiówce CDMA :stuck_out_tongue: 34266183