Lagi na laptopie z siecią WiFi


(system) #1

Witam, mam problem z lagami w grach. tzn co jakies 5-15 sekund wskakują mi duże pingi w grach. Dzieje się to oczywiście na laptopie z połączeniem WiFi do routera. Oto wykres pingów, na ktorym wyraznie widac zmiany pingów z małych na duze:

Czyalem już dosyć dużo na ten temat, probowalem tego:

http://lajfmajster.pl/2009/01/15/jak-zwiekszyc-moc-wifi

tego (ten przykład podobno pomogl dużej cześci użytkowniko, ale niestety jak ja go chcialem zastosowac to wylączało mi internet):

http://www.kam.pl/pliki/instrukcje/zero ... a_siec.pdf

Próbowalem takze wyłączyć wszystkie zapory i firewalle ale niestety nic.

Posiadam Viste.


(roobal) #2

Nie masz routera czasem gdzieś blisko jakieś mikrofalówki? Jeśli router masz w domu to wzmocnienie sygnału i tak nie pomoże, zresztą jaką masz siłę sygnału?

Druga sprawa, to winowajcą może być słaba karta sieciowa sieci bezprzewodowej w twoim laptopie lub wina leży po stronie sterowników, więc sprawdź czy nie pojawiły się ich jakieś aktualizacje.

Prawdopodobnie na drodze łączności laptopa z routerem muszą być jakieś zakłócenia, sprawdzałeś czy na kablu również są wysokie pingi?

Inna sprawa, możesz jeszcze spróbować w routerze przekierować wszystkie porty, z których korzysta gra na adres IP w sieci lokalnej przypisany do karty sieciowej twojego komputera, powinno pomóc.

Jeszcze inna sprawa, do gier pewniejsze jest jednak łącze na kablu, mniej zakłóceń a Wi-Fi dodatkowo ma swoje ograniczenia, szczególnie karta sieciowa może takie mieć.

Pozdrawiam!


(system) #3

router mam koło monitora od PC, a laptop obok obok PC i też przy routerze. Siła sygnału jest doskonała.

karta sieciowa sieci bezprzewodowej: Intel® Wireless WiFi Link 5100


(roobal) #4

Sterowniki jak najbardziej aktualne? Sprawdzałeś, jak pisałem czy na kablu też są wysokie pingi? Próbowałeś przekierować porty? Jeśli tak, to czy to coś pomogło?

Pozdrawiam!


(system) #5

w ustawiniach routera zaznaczylem opcje przekierowywania portów i lagi ustały, dzieki za pomoc

-- Dodane 21.03.2010 (N) 13:19 --

włączenie tej opcji chyba jednak nie pomoglo, albo pomoglo chwilowo. Teraz jest jeszcze gorzej bo nawet na PC mam skaczący ping.