Lagi przez Router?

Piszę do Was gdyż mam dość dziwny problem, mianowicie wysoki ping… Ale tylko występujący na serwerach Battlefield’a 3, 4. Jestem graczem i naprawdę, wysoki ping to potworna sprawa. Speedtest pokazuje dobrą przepustowość, tak jakby wszystko było w najlepszym porządku, jednak w grze jest tragedia… W Battlefield też oczywiście pokazuje ping na poziomie 20ms+/- a gra zachowuje się jakby było ze 300-400ms… Nie wiem co z tym zrobić. W nocy jako że prędkość jest zwiększona nic to nie daje :confused: Dodam jeszcze, że nieraz potrafi mnie z gry wyrzucić przez “utracone połączenie” po czym internet zwalnia niemiłosiernie. Miałem sytuację że po utraconym połączeniu w grze, gra się automatycznie wyłącza i po chwili wpisałem strone google, włączała się naprawdę długo, a przecież to zwykłe google… :confused: Wspomne na koniec że gram używając całego transferu do gry, więc nic nie pobieram, nic chodzi w tle. Kabel zmianiałem na inny i w innych portach równiez sprawdzałem. Moja siostra na lapotopie w innym pokoju gra bez problemu, ping ma taki na jaki wskazuje gra.

A coś może powiedz jak jesteś podłączony  - wifi? kabel? Odpal na cały dzień program PingPlotter. Jedną sesję uruchom z pigniem na adres routera, drugą sesję na adres google (8.8.8.8). Jak połączenie “siada”, to zajrzyj na grafy - będziesz widział, gdzie się blokuje (na drodze do routera, czy na drodze do internetu).

Router stoi obok mojego komputera(stacjonarny) a ten jest podłączony do niego kablem. Moja siorka ma laptopa w drugim pokoju, łączy sie przez wi-fi, tylko że u niej działa normalnie.

Może zasyfiony system? Załóż dla pewności temat w dziale Bezpieczeństwo z logami do sprawdzenia.

 

Puść pinga w wierszu poleceń np. do onetu i zobacz czy nie ma skoków:

 

ping -n 200 onet.pl

proszę, oto mój ping :confused:

Poczekaj te 200 pingów i zobaczysz czy będą jakieś większe skoki.