Lagi, skaczący ping (Vectra)

Witam, od dłuższego czasu mam problem z internetem od Vectry. Na wifi często występują krótkie kilkusekundowe braki internetu (ikona wifi nie znika lecz strony się nie ładują przez chwilę). Do tego nie jestem w stanie grać np w fifę na xboxie mimo połączenia kablem, gdyż ping skacze od 30 do 400 do tego ikona utraty pakietów.
Porobiłem dzis testy Winmtr na laptopie połączonym kablem, reszta urządzeń odłączona od sieci noi wydaję mi się, że już ten początkowy ping do samego routera nie powinien mieć takich skoków. Czy to może router od nich się kończy, czy może coś innego, ewentualnie czy mogę coś zrobić?
Z góry dziękuje
test1.TXT (1,7 KB)
test2.TXT (1,6 KB)
za odpowiedź

Czy oprócz modemu Vectry posiadasz własny router WIFI ? Z tego co widzę do IP 192.168.0.1 łączność jest całkiem dobra. Czas odpowiedzi poniżej 1 i jednokrotnie okazało się 63 ms. Nie jest to nic złego. Jeżeli używasz tylko modem Vectry z opcją WIFI i innego routera nie masz to można zrobić tylko tyle by wyłączyć modem z prądu i odpiąć od niego kable ethernet oraz koncentryk potem włączyć na 15 minut bez połączenia. Po tym wyłączyć modem podpiąć na nowo kable i włączyć modem. Przetestować po ponownym połączeniu.