Lagi (spowolnienia) w FIFA 15 (Rozwiązane)

Witam wszystkich,

Przejrzałem sporo postów na tym forum i mam podobny problem, ale z kilkoma różnicami. Mam problem z płynnością gry FIFA 15. Może zacznę od opisu sprzętu na jakim gram, a potem opiszę problem.

 

Samsung 550p5c

Intel Core i5-3210M 2.5 GHz

NVIDIA GeForce GT 650M (czy ta karta da radę dla tej gry)

Ram 8GB

Win 8.1 64 bit.

 

Problem polega na tym, że gra strasznie spowalnia, w menu jest wszystko ok ale podczas rozgrywki odczuwalne są “zwolnienia” piłkarzy, piłki, obrazu oraz przycinanie głosu komentatorów i muzyki. Bardzo to przeszkadza w grze. Już zgłupiałem jeśli chodzi o ustawienie grafiki, bo program geforce expierence zaleca maksymalne ustawienia. Minimalne też powodują te “lagi”. Dodam, że mam wysoki plan zasilania, żadne aplikacje nie pracują w tle, proces fifa15 mam na wysokim priorytecie, bez różnicy czy jest włączony internet czy wyłączony. Oczywiście grę odpalam na grafice o dużej wydajności. Game bostery nie poprawiają niczego. W zasadzie dużo znalazłem też o jakiś błędach netframework’a, programie ?dxc? albo o wyłączeniu muzyki w grze, ale nie znalazłem szczegółów co i jak.

 

A teraz najciekawsze. We wrześniu grałem na tym lapku w FIFE 15 demo a potem w oryginał mojego kumpla i śmigała ślicznie na maksymalnych. Teraz zauważyłem, że były jakieś 2 aktualizacje, może to one coś zepsuły? Czy może ktoś mi pomóc ustawić grafikę w tej grze i rozwiązać problem z tymi spowolnieniami?

 

 

ustawienia-karty-graficznej.jpg

Rozumiem, że gra oryginalna?

 

W drugim punkcie (Wybierz preferowany procesor graficzny dla tego programu:) zmień na coś innego i zobacz, czy będzie lepiej. 

Takich tematów są tu od groma, wystarczyło użyć wyszukiwarki.

 

http://forum.dobreprogramy.pl/fifa-15-zacina-się-kiedy-gram-t484969/

 

Zagraj na komputerze, który spełnia wymagania gry. Twój procesor jest za słaby a optymalizacja tej gry leży i kwiczy.

 

i5-3210M

 

Oczywiście, że oryginalna.

 

 

Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Kontaktowałem się w tej sprawie z działem pomocy FIFA 15 i ten komputer wg nich bez problemu powinien sobie poradzić z tą grą. W każdym razie udało mi się rozwiązać problem. Pewnie to pomoże wielu osobom, bo sposób rozwiązania był nietypowy. Mianowicie nie dawno zaktualizowałem Windowsa do 8.1 z 8. Po instalacji za pomocą programu “Settings”, który jest dostępny na laptopie Samsunga ustawiłem pracę wentylatora na tryb automatyczny, który go ściszał, za pewne powodowało to, że nie dawał rady chłodzić mojej karty graficznej przez co gra zwalniała. Przypominało to właśnie tak jakbym grał na trybie oszczędzania energii. Teraz FIFA śmiga mi na ultra bez najmniejszej ścinki.

settings.jpg

Tak mam to ustawione. Pangrys tematów jest tysiąc ale często wypowiadają się w nich osoby, które nie mają zielone pojęcia na temat i szkoda, że osoby posiadające problem rzadko same chcą próbować rozwiązać problem.

Pozdrawiam wszystkich, temat do zamknięcia.