Lagi sprzeczne z potencjałem komputera

Mam dwuletniego laptopa (2.13 GHz, 4GB RAMU). Gram w MMORPG Lord Of The Rings Online. I zdaję sobie sprawę, że to nie jest jakaś świetna maszyna do gier, ale kiedyś było w porządku.

Jakiś czas temu miałam wszystko co możliwe w grafice ustawione na Ultra High i było niesamowicie. Bez ani jednego laga, nic. Wiele miesięcy później zaczęło mi trochę lagować na takich ustawieniach, musiałam zmniejszyć do Medium (skala: Very Low < Low < Medium < High < Very High < Ultra High). Znów bez cięcia. A teraz (po reinstalce systemu zresztą) LOTRO laguje mi tak na Very Low, że nie da się grać.

Dezaktywowałam wszystko co możliwe przez TuneUp Utilities (pomaga to całemu komputerowi, ale tej grze to już chyba nie starcza) i włączyłam tryb turbo, na którym zresztą zawsze grałam… Ostatnio zainstalowałam też Razer Game Boostera (polecanego mi przez innych graczy) który zupełnie nic nie dał. Masakra.

Nie jest to wina internetu (6MB, na 2MB mi wszystko płynnie chodziło nawet) ani gry (inni gracze z dobrym sprzętem nie mają takich problemów pomijając jedno jedyne główne miasto w grze).

Co mogę zrobić, żeby choć trochę przywrócić sprawność laptopa do dawnego stanu?

Pozdrawiam i bardzo dziękuję,

Dominika

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to zrób test na speedtest i sprawdź czy na pewno masz taki transfer i co ważne pingi jakie powinny być. Gdy jesteś pewny że to nie wina internetu dobrze byłoby sprawdzić czy ten problem występuje na innym sprzęcie także podpiętym do tej sieci…

Sprawdź czy jakiś program nie zżera dodatkowo transferu programem Netlimiter 3 ( dostępny tutaj na dp)

Jeśli nic nie zjada to możesz zaryzykować programem cfosspeed lub ręcznie w routerze modelować ruch z priorytetami. Antywirus także może mieć swoje trzy grosze w tej sprawie.

Te kilka porad powinno rozwiązać Twój problem :slight_smile:

Ściągnij program HWINFO: http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html

Podaj temperatury podzespołów w spoczynku i podczas gry, być może laptop się przegrzewa.

Prędkość nie ma tu wcale aż takiego znaczenia, choć trzeba tu podkreślić że te 6 mega podawane przez operatora to prędkość pobierania a prędkość wysyłania która często jest dużo niższa od prędkości pobierania też może mieć znaczenie i powodować lagi w grach.

Ale największe znaczenie ma rzeczywista jakość łącza określana parametrem Ping, teraz operatorzy w tym pędzie podwyższania prędkości łącza często robią to niskim kosztem przez co spada jakość łącza (rośnie ping).

Rzeczywistą prędkość jaką masz sprawdzisz tu: http://speedtest.net/

A jakość swojego łącza sprawdzisz tu: http://pingtest.net/