Lagi w grach

Mam pewnien problem. Gdy gram na PC w obojętnie jaką grę to mamy lagi sięgające maksymalnego pingu. Używam karty sieciowej d-link dwa-140, a gdy ją podłącze do np. laptopa to działa wszystko normalnie, da się grać. :confused: Dodam, że kompa formatowałem, pingi otwierałem i nic to nie dało. PS. router to D-link DSL-2740B, a mój net neo 1mb. Liczę na pomoc i pozdrawiam

  1. Podaj specyfikacje komputera

  2. Jak to jest podłączone do routera, konfiguracja sieci

  3. Co to jest “maksymalny ping” oraz w jakie gry grasz i kiedy to występuje?

  4. Co znaczy otwieranie pingów? :wink:

  5. Czy korzystasz z laptopa podczas grania?

  1. Co to ma do rzeczy, może mam zasilacz wymienić…

  2. WiFi

  3. Maksymalny czyli maksymalny, zalezy od gry. Poprostu zwiech.

  4. Z rozpędu napisałem, oczywiście mi chodziło o otwieranie portów.

  5. Jak korzystam są lagi i jak nie korzystam też są lagi.

Pewnie kwestia konfiguracji, jakości połączenia bezprzewodowego z routerem (na ten temat zero informacji), wybór kanału (może się zakłóca z inną siecią) możliwości jest b. dużo.

Specyfikacje prosiłem żeby podać, bo możliwe iż masz jakąś konfiguracje która ma znany/popularny problem + wersja Windows’a (SP). Wyraz “wifi” nie mówi dużo, raczej liczyłem na komputer stacjonarny podłączony poprzez wifi kartą d-link dwa-140 z routerem d-link …, laptop połaczony kartą wifi (wbudowaną broadcom), oba po DHCP, numer IP 192.168.0. itp. itd.

Maksymalny czyli 1500ms, na przykład? “Otwieranie portów” lokalnie na firewallu, czy przekierowywanie portów na routerze, przekierowywanie automatycznie (PnP) na routerze czy przez ręczną regułę w routerze? Czy jesteś pewien że komputery są niezawirusowane / nie mają trojanów (to że masz “sformatowanego” kompa, nie znaczy że na neostradzie nie załapiesz w ciągu 5 minut czegoś. Dużo pytań można zadać ale niestety twoje odpowiedź nie pozwalają ci pomóc…

PS. Jeśli chcesz “odburkiwać” dalej na forum -> “Co to ma do rzeczy, może mam zasilacz wymienić…” to raczej będziesz sobie radził sam… :smiley:

Dobra nie napinaj się tak ;P. Chodzi mi o to, że gdy tą samą kartę podłącze do laptopa to wszystko jest ok, a gdy ją podłącze do PC to lagi są. A więc od początku. Router obsługuje 3 laptopy (w tym 1 MacBook) [wszystkie podlaczone poprzez zintegrowane sieciowki, a MacBook przez AirPort] oraz PC/albo 4. laptop(tą nieszczęsną kartą dwa-140). Wszystko jest podłączone przez WiFi. Numer DHCP IP jest od 192.169.1-5. Porty odblokowywałem poprzez konfigurację przez neta.

Co do pingu. Dajmy na to gdy np. chcę wejść do kumpla na serva to mam takie lagi, że mam co chwile napisane "połączenie przerwane’’ (czy to nie jest najwyższy ping :slight_smile: ), albo gdy gram w guild wars to co np. 2min mam ping ~4000ms, co oznacza laga 10sekundowego.

Teraz konfiguracja kompa:

mobo; albatron K8X250GB PRO

proc: Athlon 3000+

grafa: radek sapphire hd2600xt

ramy: 1gb kingston + 512 mb szajsung

sieciowa: d-link dwa-140

OS: vista premium (bez SP1) (wczesniej mialem xp ale to samo bylo)

PS. Jeśli chodzi o sieci komputerowe to jestem zielony więc trzeba mi tłumaczyć 2 razy zanim zrozumiem :slight_smile:

Trochę słaba konfiguracja na Vistę…ale pomijając:

1.Sprawdź czy w danej chwili masz kiepskie pingi, uruchamiając grę…

  1. Zassaj http://winmtr.sourceforge.net/winmtr_bin.zip

  2. Rozpakować, odpalić, Options -> ping size 1472 -> OK

w Host wpisać najlepiej adres IP serwera od kolegi, lub dowolnego serwera gier z którym masz problemy, jeśli nie znasz hostname ani IP’ka, spróbuj coś znanego np. http://www.onet.pl, niech pochodzi 10 minut przesyłając pakiety…

  1. Stop i Copy Text to Clipboard lub screenshot

  2. Wklej tutaj w znacznikach code…lub screena

Przykład:

winmtr.gif