Lagi w grach!

(Alejaja125) #1

Witam, od razu informuję, że nie mam pojęcia czy to dobry dział, jeżeli nie, proszę o przeniesienie do poprawnego.

Otóż ostatnio zaczęły mi się lagi. W cyklicznym przedziale czasowym gra zacina mi się na 2-5sec po czym wraca do normy. Nie wiem czy to w czymś pomoże ale ostatnio zainstalowałem programy takie jak Kaspersky internet security 2013 i i sterowniki nvidia GeForce Experience (do battlefielda 3). Posiadam laptopa Acer parametry:

Windows 7 Home Premium 32-bit sp1

Intel core i7 CPU M 620 @ 2.67GHz

4gb ram

Nvidia GeForce GT 320M

Sprawdzałem SpeedTest internet:

Download 10,5MB

Ping 34MS

Upload 0.92

Jeżeli potrzeba więcej informacji proszę pytać w temacie. Z góry wielkie dzięki, pozdrawiam!

(JNJN) #2

A jak reszta gier? pracuje dobrze, czy też ma problem.

Sprawdzałeś wirusy?

(Alejaja125) #3

Jak narazie mam zainstalowanego tylko Battlefielda i League Of legends. W obu grach jest ten sam efekt "laga", widzę że wszystko wokół mnie płynnie działa, tylko mnie cofa lub jest chwilowa zawiecha. Formata robiłem około miesiąc temu, komputer skanowałem kasperskym, na początku szybki skan a wczoraj pełny skan komputera. Wykryło jakiegoś trojana ale od razu go usunałem. Czyściłem wszystko CCleanerem. Robiłem też to całe odzyskiwanie ale dalej to samo.

(lordjahu) #4

A jakie masz temperatury podczas grania ?? Strzelam, że masz zakłaczoną kartę graficzną i środek lapka.

(Alejaja125) #5

Dodam jeszcze że teraz pojawił się problem z filmami online, bufforuje się co 2 sec a w efekcie film zatrzymuję się co te 2-3 sec. Temperatura to z cos kolo 70 stopni.

(JNJN) #6

Ale to może masz problem z siecią. Sprawdź na innym kompie jak chodzi?

Konserwacja laptopa i sprawdź wszystkie temperatury.

Daj cały screen smart dysku z HD Tune, opcja health.

(djosdanielos) #7

jak włączysz w BF kampanie to też tak się dzieje ?czy tylko gdy grasz w multi z innymi graczami ?

(Alejaja125) #8

Sprawdziłem laptopa na innym internecie, śmiga dobrze. Więc teraz wiadomo że to problem z internetem. Mam zamiar do nich zadzwonić tylko co im powiedzieć? Speed test jest taki jak powinien być 10mb, ale co jakiś czas praktycznie spada do 0. Mam internet z netii na łączach TP.

(lordjahu) #9

Niech sprawdzą czy wina leży po ich stronie - przepustowość może być ok, ale może występuje jakiś problem z przesyłem ?

Sprawdź u siebie czy masz nowy sterownik sieciowy lub czy styki kabli się nie poluzowały. Jak masz ruter to go zresetuj.

(Alejaja125) #10

Dzwoniłem do nich, sprawą mają zająć się technicy i mam czekać do 48h. Więc tak zrobię a jak nic się nie poprawi to napiszę tutaj. Router resetowałem już ze 3x i dalej nic. Kable czyściłem i wkładałem od nowa.

-- Dodane 24.11.2013 (N) 23:17 --

Okey kazali mi zmienić na ich router (asmax 1004g netia) wcześniej korzystałem z TP linka, nic to nie dało ... dalej jest tak jak było. Tylko że teraz mam hasło itd do routera. Jak mogę sprawdzić czy to nie z mojej winy są te lagi?