Lagi w menu CS:GO

Witam
Tak jak w temacie od pewnego czasu mam problem z cs’em gdy jestem w menu gry fps wynoszą zaledwie 4 gdy zaś znajdę mecz fps wracają do normy czyli wynoszą około 50
Jakieś pomysły z góry dziękuję za pomoc

Ten niewinny paseczek informujący o obecnym turnieju wpierdziela bardzo dużo. Jak ostatnio wlepili tu dwa powiadomienia, to mój komp miał 10fps (dopóki nie znalazło meczu) :slight_smile:

Spróbuj zainstalować jakąś wersję beta w kliencie Steam, szczególnie ostatnią RC która wyłącza wszystkie nakładki.
Zobacz ew. czy CS odpalony offline ma tak samo. Wyłącz sieć w tle.

Próbowałem ostatnią bete oraz w trybie online nic nie pomogło sprawdzałem też spójności plików

Można to jakoś wyłączyć?

Poprawka przed chwila odpaliłem ostatnią bete w trybie ofline i miałem 50 fps kiedy zaś znów włączyłem tryb online fps spadły do 4

Zobacz co dzieje się na hotspocie odpalonym z telefonu.
To może być problem po stronie dostawcy/routera.

Wątpię ponieważ to się dzieje tylko w menu gry gdy jestem w deathmatchu żadnych lagów nie mam

No niestety na powiadomienie od valve nic nie da sie poradzić. Pozostaje modlitwa o wycofanie panoramy/dodanie trybu starego menu.

Nic nie pomogło

Spróbuj jeszcze usunąć całkowicie swój config. Możesz zrobić kopię zapasową:
[Steam-folder]\userdata[]\730\local\cfg

I na próbę jeszcze wyłączyć zaporę.

Jest znacznie więcej możliwych rozwiązań problemu.

Możliwe, że reset Windows/przywrócenie ustawień fabrycznych/czysty system pomoże.

Z dalszych rozwiązań:

  • Usuń sterowniki karty przez DDU i zainstaluj najnowsze
  • Zaktualizuj sterownik Realtek HD Audio

(mogło zostać spatchowane)
*- Usuń wszystkie filmy z folderu “panorama” w folderze CSa. Tło się zrobi czarne, ale może pomóc.
*- Alternatywnie (może być powiązane) wgraj customowe tło do gry bez FOG (Google: csgo main menu background without fog) - background+main menu jak w tych linkach które wygasły: http://www.spddl.de/csgo/menu
*- Usuń z folderu CSGO\csgo\resources\flash\background.swf (lub podmień na inny) - serwery z VAC mogą nie działać

  • Obniż detale i rozdzielczość do najniższej, w tym 4:3
  • Zaktualizuj Windows do najnowszej wersji przez Media Creation Tool
  • Wpisz w konsoli fps_max_menu 0 lub 1
  • Go to the folder where CSGO is saved.
    e.g. F:\Steam\steamappps\common\Counter-Strike Global Offensive
    On the .exe file, go into Properties > Compatibility > Run in compatibilty mode. Windows 8 worked for me.
  • wyłącz nvidia share
  • użyj Alt+Tab
  • zresetuj steam po odpaleniu gry
  • upewnij się w CPU-Z, że masz włożoną kartę graficzną do slotu PCIe 3.0, jeśli płyta taki ma, i więcej niż jeden PCie x16. Ew. zwyczajnie zmień slot.
  • Zmień tryb gry w ustawieniach wideo z pełnoekranowego na bezramkowy lub odwrotnie - na pełny ekran
  • wyłącz usługę Razera jeśli taką masz w CTRL+Shift+ESC>Usługi>“RzKLService”
  • Użyj rekomendowanych ustawień do optymalizacji detali gry w panelu GeForce Experience
  • Usuń ręcznie cały katalog gry i pobierz ją od początku