Laguejące Gry

Witam! Mam pewien problem. Gry których wymagania mój komputer spełnia dosyć wysoko ponad normę, zacinają mi się. Np. Mam grę z wymaganiami Procesor jedno rdzeniowy 1.8 GHz, 1GB RAM i karta graficzna 256 MB RAM. Mój komputer ma następujące parametry: Procesor AMD Athlon 2.4 GHz, 1 GB RAM i karta graficzna Nvidia Geforce 6150 LE 512 MB RAM. Proszę o pomoc!

To nie są lagi. Pojęcie lagu tyczy się tylko sieci komputerowych i opóźnień w przesyłaniu pakietów. Jak już można mówić tutaj o klatkowaniu, małej ilości FPS (frame/s).

Jaki system? Wersja sterowników do karty graficznej? W jakich grach masz ten problem (jakieś przykłady)?

No dobra, klatkowanie, sprawdziłem frapsem i jest tylko 10 fps :slight_smile: System Win XP Professional, a sterki do karty ściągałem ze strony producenta jakoś w styczniu. A gry to Mount & Blade, PES 6 na wysokich ustawieniach, Pro Cycling Manager 2010 i Summer Challenge w które gram na najniższych i wymagania tej gry podałem w pierwszym poście.

Geforce 6150 nawet może mieć gigabajt pamięci a i tak mu to nie pomoże. To jest naprawdę słaby układ. To że “ma” te 512 mb (tak naprawdę ma 128mb + jest wstanie zaallokować kilkaset mb z RAMu - taki “chłyt matengigodny”) wcale nie oznacza że ma wystarczającą wydajność do uciągnięcia gier które wymagają takiej ilości pamięci graficznej.

Patrz na tą kartę bardziej jak byłby to GeForce 4…

GF4 może nie, ale na te gry to już szmelc. Jaką masz płytę główną? Producent + model

Może być screen z CPU-Z?

screencpuid.png

Czyli jedyne co mogę to wymienić kartę graficzną?