Lagujące gry na HD4890

Witam. Mam taki problem:

Kupiłem ostatnio Radeona HD4890 HIS 1024mb gddr5. Zamontowałem, zainstalowałem sterowniki, odpalam gre a tu kicha. Gry klatkują mam wrażenie nawet bardziej niż wcześniej na gf9600gso 384mb. Sterowniki to Catalyst 12.6 beta.

Konfiguracja:

AMD Athlon 64 X2 2.7ghz

3GB DDR2 667

OCZ CoreXstream 500W

Gigabyte m61pme-s2p

Radeon HD4890

W czym może tkwić problem?

Odinstalowałeś stare sterowniki?

Procek ci go ogranicza, poza tym sterowniki są w wersji beta więc mogą nie działać stabilnie.

piotrek199323 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Sterowniki odinstalowywałem tzw. deinstalatorem Nvidii z poziomu Windowsa, ale jeszcze spróbuję raz w trybie awaryjnym zainstalować nowe. Tylko pytanie jakie? Najchętniej bym poprosił o jakiegoś linka bo sam już nie wiem czy nowe czy stare itp. A co do procesora, to nie wiem czy słusznie myślę, ale patrząc na filmy na YouTube innym takie produkcje chodzą płynnie na podobnym sprzęcie. Tutaj praktycznie 0% poprawy w płynności. No a jeśli rzeczywiście procesor go blokuje to na jaki zmienić ?

Wszystkie gry działają gorzej czy tylko niektóre?

Do HD4890 powinieneś pobrać stabilny sterownik 12.3 (o ile dobrze pamiętam) lub betę legacy-12.6.

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa … ducts.aspx

Betę Legacy 12.6 miałem na początku i takie właśnie klatkowania gier na niej były, zmieniłem na stare Catalysty 9.12. Mam wrażenie że już jest troche lepiej. Aczkolwiek wciąż daleko do tego co bym chciał. Co do gier to np. NFS Run chodzi jakby 3 x wolniej, BF3 przerywa i dźwięk się zacina, w GTA IV zainstalowałem patcha i dałem ustawienia na HIGH wyłączając cienie i na teście wydajności wyszło około 30FPS. Symulator lotu FSX też chodzi lepiej niż wcześniej.