Lagujący do bezużyteczności Lenovo Tab 4 essential 7

Cześć.

Kupiłem jakiś czas temu tablet jak w temacie. Miał to być tani tablet do czytanie newsów w internecie, oglądania paru kanałów na YT oraz czytania ebooków.Niestety tablet mimo, że nie ma zainstalowanych żadnych aplikacji non stop na uzycie ramu na poziomie 70% i cokolwiek zrobić na nim to katorga. Internet laguje, klikam wstecz to mega długo to trwa, przez ten czas tablet traci responyswność, szczególnie jak chce zmienić orientacje … Generalnie nie da się z tego korzystać … Na codzień używam iPhona, ale ekran mały, a nie chciałem kupować za kupę siana iPada. Myślałem, że tak działa android, aż członek rodziny nie dostał służbowego tabletu, 10" jakiś noname. Działa płynnie o niebo lepiej niż mój - który wylądował w szufladzie 2 dni po zakupie… Pytanie - czy jest możliwość wymiany romu na jakiś lżejszy, żeby podstawowe operacje na tym urządzeniu nie powodowały mysli samobójczych? Dziwię się, że Lenovo zdecydował się sprzedawać coś takiego… Z góry dzięki za pomoc.

Zapłaciłeś za markę Lenovo i dostałeś 1 GB RAM w komplecie, kupiłbyś u majfriends z Chin, to dostałbyś noname jak krewniak z 2 GB :wink: A tak na poważnie, ciężko będzie. Androida i tak mieć musisz, jedyne co widzę, to zmiana nakładki graficznej na lżejszą, wywalenie wszystkiego co niepotrzebne i… korzystanie z 1 aplikacji / strony na raz… Tylko wiesz, zę jak w romie napsujesz, to będzie drogi przycisk dopapiero? Może lepiej pchnąć dalej i poszukać chińczyka?

To już jest przycisk do papieru ;p Może ktoś inny pomoże, ale chyba pozostaje zbierać na iPada…