Lampy w suficie podwieszanym

Znajoma ma sufit podwieszany w lazience i widzę, że lampy LED nie świecą tą samą mocą tylko jedna jasno, druga mniej a trzecia jeszcze mniej.

Nie będę rozwalał sufitu, nie wiem jak są połączone kable ale czy taki efekt nie daje połączenie lamp szeregowo?
Jest szansa na poprawienie tego wymieniając lampy na mocniejsze?

Zdjęcie ukazuje jak świecą…

Najmocniejsza to 1,8W jednej firmy a te co świecą średnio i słabo są jednakowe innej firmy 2W.

EDIT
Wykręcenie jednej nie powoduje zgaśnięcie pozostałych.

Pewnie dają inne ilości światła skoro są różnych producentów.
Przy zakupie zwracaj uwagę na ilość świata ile dają (ilość lumenów) bo W to nie wszystko.

2 polubienia

Jeżeli żarówki Led podłączone są równolegle( a tak powinny być) to źródłem niewydolności prądowej może być słaby zasilacz, żeby podejrzeć go nie musisz niszczyć podwieszenia, wystarczy wyjąć obudowy żarówek,( są na sprężynkach) w pobliżu jednej z nich jest zasilacz 230 na 12V. Ledy nieważne od jakiego producenta muszą świecić pełnią mocy, oczywiście o ile pozwala na to zasilacz. Uwaga!!! wszelkie operacje rób przy wyłączonym prądzie, bezpieczniki OFF. Zasilacz przy 3 Ledach 2W powinien mieć moc 10W, przy Ledach 6W około 25W.

Przecież LEDy GU10 pracują na normalnym napięciu sieci (220 - 240 V).

Są zarówno takie na 230V jak i takie na 12V.
12V np https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-gu10-mr11-35mm-12v-24v-dc-bialy-zimny-6833522003
230V np https://allegro.pl/oferta/zarowka-gu10-led-2835-smd-5w-ra80-3-barwy-swiatla-7350424263

Mowa jest o łazience, wydaje mi się, że nie za bardzo cenisz własne życie.

@silvver Ad. tych 12V z twojego linku na Allegro:

Zastosowanie:
Oświetlenie jachtów
Oświetlenie samochodów
Oświetlenie kempingów

Wiesz już skąd wzięło się 12V DC?

@stan160355

Mam rozumieć, że przed nastaniem 12V/24V DC LEDów oświetlałeś swoją łazienkę świeczkami/latarkami/itp. instalacjami w trosce o własne życie??? Suszarki, golarki, itd. też się obawiasz używać w łazience? No to jestem hardkorem w takim razie, przyznaję. :smiling_imp:
A poważnie - może się mylę, ale w powszechnym użyciu w mieszkaniach/domach niskonapięciowe oświetlenie inne niż taśmy LEDowe (głównie w meblach) to raczej nisza.

Łazienka, ledy kasetony. Wilgoć niszczy-przećwiczyłem, Ledy są wrażliwe na zmiany napięcia . Nowe budownictwo czy stare.>? Czasami niedokręcone zero robi problemy. I przejście z aluminium na miedź.

Właśnie też nie rozumiem w czym ta instalacja na 12V miałaby zabezpieczać. Swego czasu wciskali wszędzie takie instalacje podsufitowe, ale to chyba wynikało z małej dostepności/ceny LEDów na 230V? :thinking:
Ze swojego doświadczenia dodam, że z takimi instalacjami są same problemy, transformatory padają jak muchy, a zabezpieczenie to żadne, bo do transformatora, który jest ukryty pod sufitem i tak przecież idzie pełne napięcie. Że co? Przy wymianie żarówki nie kopnie prąd? Ale jak się transformator zajara to zdzieraj sufit :smiley:

Otóż to!

Bo zanim nastąpiły LEDy, powszechnie używano “oczek” halogenowych MR8 / MR11 / GU4 - a te miały żarówki na 12V właśnie

Dziekuję wszystkim. Zakupiłem nowe na 230V. Działają i świeca jednakowo.

Raczej żarówka pada. Miałem to samo. Ta co świeciła slabiej padła po kilku dniach.

1 polubienie

Gdybyś lepiej popatrzył na obrazek to nie pisałbyś głupot, mowa o lampie wiszącej nad prysznicem, czy to jest jasne.