LAN a Homeplug Powerline i Multiroom N

Nie między switchem zarządzalnym a routerem jest jeden kabel.

musiałem to źle napisać.

Chodzi o to, że w moim domu, instalacja jest tak rozplanowana, że router + switch zarządzalny mam w piwnicy.

On jest podpięty pod serwer i sześć 6 x komputerów (firma).

Na parterze, jest jedno zakończenie LAN podłączone pod PC, ale w innym pokoju niż TV.

Na piętrze mam kolejne zakończenie, do którego podpięty jest drugi PC i znów w innym pokoju niż TV.

NBox Master jest na piętrze.

Początkowo podpiąłem NBOX’a turbo do internetu za pomocą switch(zwykły TP-LINK)+ PLC adapter (Western Digital Livewire). Do switcha również mam podpięty komputer.

Transfer sięga około 178 Mbit/s.

Teraz przeszedłem na Multiroom,

Wymyśliłem, że na parterze dołożę kolejny switch (zwykły TP-Link), podepnę między zakończenie a komputer i wpuszczę to w gniazdko elektryczne, a tym samym będę miał sieć w pokoju z TV.

Poskładałem to wszystko, ale NBOX-slave nie chciał zestawić połączenia z master i do tego nie działał internet i dostęp do sieci lokalnej w domu.

Aż tu nagle wyjąłem jeden adapter PLC na parterze, ten przy switchu i Nbox slave złapał połączenie z master po sieci elektrycznej, ale diagnostyka mówi, że ono ma max 3Mbit/s.

Dlatego pytanie, jak zwiększyć przepustowość.

Nie mogę ciągnąć kabli.

Mój zestaw do użycia jako adapter powerline na parterze to: TP-Link 211 Powerline Adapter, maksymalna przepustowość 200 Mbit/s.