LAN: brak połączenia z Internetem po mostkowaniu

Witam,

zwracam się do Was o pomoc w rozgryzieniu powstałego problemu. Próbowałem stworzyć połączenie mostkowe pomiędzy siecią przewodową (typowy osiedlowy operator) a WiFi w celu udostępnienia sygnału dla innego sprzętu. Po połączeniu i powstaniu mostka komputer nie wykrywał żadnego połączenia z Internetem. Po wyłączeniu funkcji mostka problem istniał dalej (działa tylko WiFi), przy diagnozie wyświetla się hasło “Kabel sieciowy jest niepodłączony”. Sprawdziłem wszystkie wtyki, na miejscu starego kabla, który do momentu mostkowania był sprawny, umieściłem kompletnie nowy, problem istnieje dalej. System sygnalizuje, iż karta sieciowa działa poprawnie, mimo to nie ma sygnału kontrolki po włożeniu wtyczki (Realtek). Wszelkie próby resetu nie dają nic, od momentu mostkowania po prostu nie istnieje żadne połączenie ze stałym łączem. System operacyjny Vista.

Będę wdzięczny za każde sugestie i pomoc…

Twój dostawca przydziela Ci więcej, niż jeden adres IP? Jeśli nie, zamiast mostkowania użyj opcji udostępniania połączenia sieciowego. Co do problemu, spróbuj przeinstalować lub zaktualizować sterowniki, bo wygląda to raczej na problem w warstwie łącza danych, niż w warstwie fizycznej. Ewentualnie jeśli adres MAC mostka się zmienia, twój dostawca Cię odcina, po wykryciu innego MAC adresu lub wykryciu próby podłączenia do sieci obcych urządzeń, dlatego lepiej wybrać udostępnianie połączenia. Jeśli tworzysz mostek, utwórz go klikając prawym przyciekim myszy na karcie, która ma normalnie dostęp do internetu, mostek z tego co zauważyłem przyjmuje MAC adres karty, na której wybierasz utworzenie mostka sieciowego.

Problem rozwiązany, faktycznie - i też tak podejrzewałem - problem był z dostawcą Internetu, przy próbie mostkowania nastąpiła automatyczna blokada.

Dzięki za sugestie :slight_smile: