LAN dzięki Livebox TP

Witam,

mam problem związany z tym, że chciałbym utworzyć sieć LAN pomiędzy swoimi komputerami. Aby komputery mogły się miedzy sobą komunikować (wymieniać plikami, używać drukarki na laptopie, ew. jakieś gry).

Mam liveboxa TP. Podobno dzięki niemu można łatwo to zrobić. Ale kompletnie nie wiem jak.

Jeden komputer to stacjonarny z XP Professional, a drugi to laptop z Vistą Home Premium

Ustawiałem takie same grupy robocze ale nic to nie dało.

Proszę o pomoc.

Dołączam się do pytania.

Oczywiście usługi macie powylaczane na portach LAN??

co??

Ave,

Na routerze (livebox) ustawcie automatyczne przydzielanie adresów IP, oraz udostępnianie (tzw. fowarading).

Konfiguracja komputera: start>panel sterowania>połączenia sieciowe. klikamy prawy na połączenie>właściwości. suwaczkiem zjeżdżamy na sam dół, by otworzyć właściwości “protokół TCP/IP”. Ustawcie “uzyskaj IP automatyczne” i “Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie”

Możecie ustawić adresy ręcznie, pamiętając, iż brama(router livebox) i komputery muszą być w tej samej podsieci.

Domyślnym adresem livebox-a jest 192.168.0.1 albo 192.168.1.1 w obu przypadkach maska podsieci: 255.255.255.0

na komputerach końcówkach zmieńcie ostatnią cyfrę w adresie ip.

Może coś z tym jest nie tak, bo niestety ale nie działa.

W obu przypadkach mam automatycznie i nic.

Jak zmieniałem ręcznie, to w laptopie nie miałem później internetu. A tak to nic się nie zmienia.

W czym może być problem?