LAN i Router WiFi, podłączenie Routera do sieci przez LAN!

Witam, mam problem z podłączeniem sieci. Posiadam switch linsys’a i router WI-FI Asus WL-AM604G, do linksysa jest podpięty internet i rodzielany na 3 komputery, potrzebuję sieć WiFi lecz internet mogę poprowadzić jedynie z linksysa kablem LAN i podpiąć do Asusa przez wejście lan, lecz po tym Asus nie daje internetu ani przez WiFi ani lan :frowning: Na kompie jest dobrze lecz po podpięciu do Asusa jest wykrzyknik. Mogłby ktoś wytłumaczyć jak skonfigurować Asusa aby odbierał i dzielił internet? Dzięki za pomoc :slight_smile:

Musisz ustawić router w trybie Access Point i wyłączyć DHCP. [w tym który ma nadawać sieć wi-fi]

Aby router mógł rozsyłać sygnał sieci to musisz mu wpiąć sieć w złącze WAN a nie LAN (jak wpinasz mu w złącze LAN to o działa jak zwykły switch a nie jak router).

Działa jako switch z dołączonym access pointem, funkcja routera nie jest tu potrzebna.

Dimm ma rację.

Tak jak proponuje Scripter, też można to podłączyć. Wtedy router będzie robić za router, będzie NAT i dwie odrębne sieci. Prostsze w konfiguracji, trzeba tylko pamiętać żeby zmienić adres routera na taki z innej podsieci niż wszystkie komputery podłączone do switcha.

Nie wiem jak to jest z tym routerem ale wiem że nie wszystkie routery są w stanie działać jako AP jeśli sieć nie jest podpięta pod WAN.

Niektóre routery mają jeszcze w opcjach konfiguracyjnych możliwość wybrania trybu router lub switch.

Niektóre jeszcze mają opcję wyłączenia NAT-u, wtedy router podłączamy portem WAN, a mimo tego wszystkie komputery się widzą.