LAN między XP a 98

Witam!

Połączyłem dwa komputery (jeden z Windows XP drugi z Windows 98) skrosowanym kablem oraz udostępniłem temu drugiemu internet (tzn zaznaczyłem taką opcję w tym z XP). Niestety komputery nie są połączone (tak mi się zdaje). W komputerze z XP napisane jest, że wszystko działa (choć nie widzi żadnego komputera w sieci lokalnej w “wyświetl komputery grupy roboczej” ; w 98 także nie widać nic w otoczeniu sieciowym … :confused: ), a w 98 internet nie działa … Co robić ?

Dzięki z góry i pozdrawiam.

Zalecam zabawić się z ustawieniami tcp/ip

Dawno temu miałem tak wykonaną sieć. były problemy, na 98 internet był, ale nie widziały się żadne komputery w otoczeniu sieciowym. Niektórzy mówią że da się to zrobić, a niektórzy że nie - zdania są podzielone.

//KaisuM

Dziękuję Ci bardzo :wink: . A czy Twoim zdaniem takie same problemy będą między XP a XP lub Vistą a XP ??

migal: co do twojego pierwszego posta: radziłbym też zainwestować w router, zainstalować stery do karty sieciowej na 98 i przypisać odpowiedni adres IP w protokole TCP/IP w 98.

Obecnie mam Xp z Vistą połączone… xp udostępnia neostradę.

Jedyny problem jaki mam… to gdybym chciał z Visty przez otoczenie sieciowe zajrzeć do xp -wyskakuje komunikat: “brak zgody administratora” Może to kwestia jakiś ustawień, lub tego że od 4 lat nie miałem formatu dysku.

Internet na Viscie działa dobrze, jedyne co, to gdy na viscie odpale steam - counter strike. wtedy mój xp się tnie maksymalnie ;/

Panowie zerknijcie tutaj http://banita.pl/konf/siec.html i tutaj http://banita.pl/konf/smbudost.html wszystko dokładnie opisane jak skonfigurować by działało Miłej lektury.

W dniu 11.06.2008 , o godzinie 20:12 został dopisany post przez dekanet

Jak masz Windows XP i Starszy Windows 98 to nadaj w Własciwościach protokołu internetowego TCP/IP statyczne adresy IP Na komputerze do którego masz podłaczony Internet ten co ma go udostępniać (serwerze) np takie

IP 192.168.0. 1

Maska 255.255,255.0

Brama 192.168.0.1

DNS 192.168.0.1

Na komputerze kliencie tym drugim

IP 192.168.0. 2

Maska 255.255,255.0

Brama 192.168.0.1

DNS 192.168.0.1

Sprawdzone zawsze działa

Aby komputery widziały się w otoczeniu sieciowym muszą należeć do tej samej grupy roboczej nie myl z nazwą komputera nazwy komputera powinny być różne natomiast Grupa Robocza (nazwa grupy roboczej) musi być taka sama na obydwu komputerach!np dom ponadto należy udostępnić zasoby jezeli chcesz mieć do nich dostep z sieci. Nie zapomnij też o udostępnieniu połączenia internetowego.

Ok dzięki bardzo Wam wszystkim :wink: . Popróbuję :wink: .