LAN przez kabel koncentryczny (antenowy)

Witam,

 

czy ktoś z Was korzystał z tego typu kombinacji , czyli połączenie sieciowe przez kabel koncentryczny przy wykorzystaniu np. takich konwerterów http://www.dual-comm…oax-adapter.htm ?

 

Chodzi o rozesłanie sygnału wewnątrz domu jednorodzinnego. Do każdego z pokoi jest kabel koncentryczny. Router jest na samej górze, na strychu. Tam też zbiegają się wszystkie kable antenowe.

 

Szukam rozwiązania aby jednak przepuścić sygnał po kablu. Wifi mnie rozczarowało (router AC + repeater = tracę połowę prędkości wykupionego łącza).

 

Rozwiązaniem jest jeszcze PLC ale czy to będę mógł zastosować okaże się dopiero po sprawdzeniu czy gniazdka elektryczne z pomieszczeń, które chcę połączyć są na jednej fazie.

 

Więc póki co rozważam sieć przez kabel koncentryczny.

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje. I jeżeli ktoś to testował, ma w domu to proszę podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

 

pozdrawiam

A dlaczego skrętka ci nie pasuje ? 

Da się, kiedyś powszechnie się używało https://en.wikipedia.org/wiki/10BASE2 . Ale na pewno nie warto się w ten standard pchać :wink:

Daj z tym spokój… Jak nie możesz okablować normalną skrętką - czemu nie po elektryce? Wszystkie piętra/strych są na jedym liczniku? (jedym obwodzie prądowym)? Zacznij od sprawdzenia tego, będzie Ci łatwiej, niż pchać się w dziwne standardy.

Nie napisałem, że nie pasuje mi skrętka tylko skrętki nie ma i obecnie nie ma możliwości pociągnięcia takiego okablowania.

Połaczenie przez PLC jest rozpatrywane w następnej kolejności. Instalacja elektryczna jest nowa i jest to dom jednorodzinny. Doprowadzone są   trzy fazy i czy interesujące mnie pomieszczenia są na jednej (a tego wymaga PLC) to dopiero sprawdzę.

 

Drunkula, to co podajesz to nie jest typowy kabel koncentryczny. To sieć BNC oparta na kablu koncentrycznym ale o innej impedancji niż kabel antenowy. W typowej sieci awaria jednego punktu zatrzymywała całą sieć. Konwertery , które są w moim linku działają tylko punkt-punkt.

Dlaczego się nad tym zastanawiam ? Po prostu zanim cokolwiek zrobię lubię wiedzieć jaki istnieją alternatywne rozwiązania.