Lan rozłancza po 10 sek

Mam dziwny problem z siecią.

Komputery połączone za pomocą skrętek do rutera, systemy win xp, ruter wa 2204b, Internet odbieram radiowo za pomocą planet wap-4000, póżniej skrętka do wa 2204 na wejście wan.

internet działa na obu (stacjonarnym i laptopie),komputery widzą się w sieci, np chcąc przerzucić 1GB na stacjonarny z laptopa zaczyna kopiować ale po czasie już ok 10 sek. zostaje jakby przerwane i błąd, że połączenie sieciowe nie istnieje, internet dalej działa bez problemu (nawet 2 kompy jednocześnie), dodam że adresy(z DHCP), bramy, grupy robocze są dobrze poustawiane, była konfigurowana sieć w domu za pomocą tego kreatora z windowsa, przewody sprawne, w laptopie mam także kartę wi-fi (często przegłądam internet za pomocą “swojej radiówki domowej” ten wa-2204 u mnie pracuje jako AP), na tej karcie też kopiowanie idzie chwilę a później błąd.

Ze stacjonarnego na lapka tak samo. Udostępnianie włączone.

Co jest nie tak ruter, karta w stacjonarnym, czy na tym WA-2204 nie da się zrobić sieci

Witaj !!

A czy próbowałeś przenosić jakieś mniejsze pliki - nie same kolosy. Sam się spotkałem, że niekiedy Windows nie chciał skopiować większych plików między komputerami.

Spróbuj też może zainstalować na kompach serwery FTP i kopiować pomiędzy komputerami z ich użyciem i przy pomocy klienta FTP. Serwery do pobrania znajdziesz TUTAJ (szczególnie polecam CesarFTP), natomiast klienty FTP na odpowiednim dziale vortalu - Klienty FTP.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

niestety uzyskałem tylko połączenie z serwerem, ale o kopiowaniu nie ma mowy, małe pliki typu 3, 5, jeszcze 8m da się skopiować ale więcej nie

udało mi się(jak narazie osiądnąłem to co chciałem, skopiowałem linuksa z laptopa na stacjonarny), u mnie przyczyną była karta sieciowa w stacjonarnym, wymieniłem i chodzi, coprawda teraz prędkość oscyluje w okolicach 50Mb/s(na tamtej przez te 10 sek było 80Mb/s, ale “gubiło sieć”, dodam, że internet działał bez problemów) bez zabawy z serwerami, klientami(kopiowanie sporadycznie więc nie bawię się serwerami ftp)