LAN typu komputer - komputer, niedziała

(Lasinski Jacek) #1

Witam.

Zgodnie z demonstracją zamieszczoną na vortalu (http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-d ... 11259.html), skonfigurowałem sieć pomiędzy dwoma komputerami. Komputery widzą się nawzajem, działa udostępnianie plików i drukarek, ale mam problem z internetem nie działa. Po testowaniu połączenia pingiem zauważyłem że do komputera nr 2 nie wracają pakiety danych. Na komputerze głównym tzn. nr 1, internet działa normalnie. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam J.

(bachus) #2

ipconfig /all na obu komputerach i pokaż co pokazują :slight_smile:

(Lasinski Jacek) #3

Screeny dam około 16, bo nie mam teraz dostępu do komputerów :), ale dziękuje za odzew :).

(bachus) #4

Screenów to nie dawaj, przeklej wynik i daj w

:wink: Dla wygodny możesz wpisać: ipconfig /all > c:\konfig.txt (zrzut będziesz miał w konfig.txt) [/quote]

(Lasinski Jacek) #5

Komputer z internetem:

Drugi komputer:

Dodam tylko że na komputerze z internetem (nr 1), po włączeniu udostępniania połączenia internetowego i kliknięciu przycisku ok, nie pojawia się komunikat"

(Luki T) #6

Mam pytanie a czy na tym drugim komputerze zmieniłeś ustawienia protokołu TCP/IP z wpisywanych ręcznie na opcje "Uzyskaj adres IP automatycznie" oraz "Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie". Oczywiście na komputerze który udostępnia internet należy pozwolić aby Windows zmienił adresacje IP.

(Lasinski Jacek) #7

Tak włączyłem żeby uzyskiwał automatycznie. Tylko że taki komunikat o którym wspomniałem wcześniej się nie pokazuje.

Problem rozwiązany, po dłuższych testach, okazało się że wina tkwiła z zintegrowanej karcie sieciowej. Dołożenie karty na PCI rozwiązało całkowicie problem, bez programowych "dopalaczy".