LAN Vista - XP


(Mastersoniak) #1

Witam, widzę że czesto pada podobne pytanie, jak zrobić sieć na LAN miedzy Vistą a XP. Proszę niech ktoś opisze to raz a porządnie od poczatku do końca jak ustawić aby była mozliwa wymiana danych i oczywiscie działał internet na drugim komputerze. Z góry dziękuje, myśle że przyda się to wielu użytkownikom.


(Mastersoniak) #2

Jak masz tak pisać to lepiej nic nie pisz! Możesz być pewny że szukałem ale nigdzie nie znalazlem twyraźnego opisu połączenia Vista - Windows XP poprzez LAN, gdzie było wyjasnione wszystko od początku.


(Asterisk) #3

Smiecisz na forum


(Witam200) #4

SoNiAk

  1. Obejrzyj dokładnie ze zrozumieniem demonstracje Mała sieć domowa w Windows XP. Wszystko w Vista robisz podobnie jak w przypadku XP :wink:

http://ftp3.dobreprogramy.pl/demonstrac ... dowsXP.exe

  1. Na XP zainstaluj Obiekt odpowiadający Link Layer Topology Discovery (LLTD):

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... F485FA34EA


(Mastersoniak) #5

Dziękuje działa, jednak mam mały problem. Oba komputery się widzą, lecz nie mogę z laptopa pobierać plików na komputer ( 'Musisz mieć uprawnienia do wykonania tej operacji' ) a pliki z komputera mogę bez problemów wysyłać na laptopa. Co trzeba zrobić i jak to naprawić :slight_smile:


(Bartek) #6

Nie prawda niczego nie musisz instalować.

W windows vista ustaw grupę roboczą taką jak ma na komputerze z windows xp, domyślnie w xp jest MSHOME zrób taką samą nazwę w Viscie.

W windows vista wyłącz opcję katalogi chronione hasłem.

Udostępnij dyski lub foldery

To wszystko komputery zaczną się widzieć.


(Mastersoniak) #7

Na dwóch komputerach ustawiona jest ta sama grupa robocza, komputery się widza ale nie moge pobierac plików z laptopa na komputer.


(Bartek) #8

jaki komunikat Ci wyskakuje? i na którym komputerze masz Windows Vista?


(Mastersoniak) #9

No viste mam na stacjonarym komputerze a na laptopie xp. Komunikat jaki wyskakuje to: 'Musisz mieć uprawnienia do wykonania tej operacji'


(Bartek) #10

Na którym systemie Ci ten komunikat wyskakuje na XP bo jesli tak to nie wyłączyłeś na Vista opcji chronienia katalogów hasłem.


(Mastersoniak) #11

Komunikat wyskakuje mi na Viscie (komputer stacjonarny) gdy wchodząc na laptopa chce skopiować jakiś plik ....


(Bartek) #12

hmmm a sprawdzałeś w jakiej grupie roboczej pracują komputery? muszą być w tej samej grupie roboczej.


(Mastersoniak) #13

Tak, komputery są w jednej grupie roboczej. Jak już pisalem, bez problmów moge wysyłać pliki na laptopa ale i również pobierać pliki z komputera na laptop. Jedynym problem jest pobieranie plików z laptopa na komputer ...


(Bartek) #14

hmm to już ie wiem sam o co chodzi zazwyczaj to jest problem by sciągnąć pliki z wisty na XP, spróbuj zainstalować ten plik który ktoś podał na początku tematu, może pomoże Ci rozwiązać problem.


(Mastersoniak) #15

Temat nie aktualny, w zaporze visty w wyjątkach zaznaczyłem 'pulpit zdalny' i wszystko gra ... bo ja cały czas próbowalem pobierać pliki z pulipitu :).


(Ksiaze 4) #16

Witam.Mam dwa kompy jeden z Vista a drugi z XP.Są połączone za sobą kablem sieciowym.Robiłem tak jak kazał SONIAK:

Ale jest problem.Mianowicie komputer z systemem Windws XP widzi drugi komp ale gdy chce wejść to wyskakuje mi \komp2 nie jest dostępny.Możesz nie miec uprawnień do używania tego zasobu sieciowego.Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskac uprawnienia dostępu. A komp z Vistą nie widzi komputera z XP......

Jęsli ktoś wie co może być przyczyną to prosze napisać..


(Mastersoniak) #17

W sieci i udostępnianie ustaw jako siec prywatna, powinno pomóc.


(Ksiaze 4) #18

Zrobiłem sieć prywatną i nadal jest to samo... :frowning: