LAN Vista - XP

Witam, widzę że czesto pada podobne pytanie, jak zrobić sieć na LAN miedzy Vistą a XP. Proszę niech ktoś opisze to raz a porządnie od poczatku do końca jak ustawić aby była mozliwa wymiana danych i oczywiscie działał internet na drugim komputerze. Z góry dziękuje, myśle że przyda się to wielu użytkownikom.

Jak masz tak pisać to lepiej nic nie pisz! Możesz być pewny że szukałem ale nigdzie nie znalazlem twyraźnego opisu połączenia Vista - Windows XP poprzez LAN, gdzie było wyjasnione wszystko od początku.

Smiecisz na forum

SoNiAk

  1. Obejrzyj dokładnie ze zrozumieniem demonstracje Mała sieć domowa w Windows XP. Wszystko w Vista robisz podobnie jak w przypadku XP :wink:

http://ftp3.dobreprogramy.pl/demonstrac … dowsXP.exe

  1. Na XP zainstaluj Obiekt odpowiadający Link Layer Topology Discovery (LLTD):

http://www.microsoft.com/downloads/deta … F485FA34EA

Dziękuje działa, jednak mam mały problem. Oba komputery się widzą, lecz nie mogę z laptopa pobierać plików na komputer ( ‘Musisz mieć uprawnienia do wykonania tej operacji’ ) a pliki z komputera mogę bez problemów wysyłać na laptopa. Co trzeba zrobić i jak to naprawić :slight_smile:

Nie prawda niczego nie musisz instalować.

W windows vista ustaw grupę roboczą taką jak ma na komputerze z windows xp, domyślnie w xp jest MSHOME zrób taką samą nazwę w Viscie.

W windows vista wyłącz opcję katalogi chronione hasłem.

Udostępnij dyski lub foldery

To wszystko komputery zaczną się widzieć.

Na dwóch komputerach ustawiona jest ta sama grupa robocza, komputery się widza ale nie moge pobierac plików z laptopa na komputer.

jaki komunikat Ci wyskakuje? i na którym komputerze masz Windows Vista?

No viste mam na stacjonarym komputerze a na laptopie xp. Komunikat jaki wyskakuje to: 'Musisz mieć uprawnienia do wykonania tej operacji’

Na którym systemie Ci ten komunikat wyskakuje na XP bo jesli tak to nie wyłączyłeś na Vista opcji chronienia katalogów hasłem.

Komunikat wyskakuje mi na Viscie (komputer stacjonarny) gdy wchodząc na laptopa chce skopiować jakiś plik …

hmmm a sprawdzałeś w jakiej grupie roboczej pracują komputery? muszą być w tej samej grupie roboczej.

Tak, komputery są w jednej grupie roboczej. Jak już pisalem, bez problmów moge wysyłać pliki na laptopa ale i również pobierać pliki z komputera na laptop. Jedynym problem jest pobieranie plików z laptopa na komputer …

hmm to już ie wiem sam o co chodzi zazwyczaj to jest problem by sciągnąć pliki z wisty na XP, spróbuj zainstalować ten plik który ktoś podał na początku tematu, może pomoże Ci rozwiązać problem.

Temat nie aktualny, w zaporze visty w wyjątkach zaznaczyłem ‘pulpit zdalny’ i wszystko gra … bo ja cały czas próbowalem pobierać pliki z pulipitu :).

Witam.Mam dwa kompy jeden z Vista a drugi z XP.Są połączone za sobą kablem sieciowym.Robiłem tak jak kazał SONIAK:

Ale jest problem.Mianowicie komputer z systemem Windws XP widzi drugi komp ale gdy chce wejść to wyskakuje mi \komp2 nie jest dostępny.Możesz nie miec uprawnień do używania tego zasobu sieciowego.Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskac uprawnienia dostępu. A komp z Vistą nie widzi komputera z XP…

Jęsli ktoś wie co może być przyczyną to prosze napisać…

W sieci i udostępnianie ustaw jako siec prywatna, powinno pomóc.

Zrobiłem sieć prywatną i nadal jest to samo… :frowning: