Lan+VPN[hamachi] - brak komunikacji z lan

Witam, Poszukuje porady lub tez rozwiazania mojego problemu. Potrzebuje uzyskac dostep do rozleglej sieci lokalnej z zewnatrz, z internetu mobilnego, chce w tym celu uzyc hamachi by utworzyc vpn

Komputer 1 jest serwerem, ma dostep do internetu oraz calej sieci lokalnej[tzn jest w tej sieci ktorej brama ma dostep do internetu], z zainstalowanym hamachi

Komputer 2 laczy sie przez 3g, 

Oba komputery sie widza w sieci hamachi, pinguja, oba sa na windows 7, na komp 1 jest serwer proxy http ktory dziala i przy jego pomocy moge z komp 2 wejsc na http urzadzen w sieci lokalnej

w komp 2 jest wpis w routingu 172.0.0.0 mask 255.0.0.0 25.xx.xx.xx <- adres komp 1 w sieci hamachi. Probowalem tez dac adres komp 2, oraz w ustawieniach karty sieciowej jako brame komp 1, w obu konfiguracjach mam wrazenie[poprzez monitorowanie ilosci ruchu na interface hamachi] ze pakiety dochodza do komp 1

W komputerze 1 probowalem:

Mostek sieciowy eth/hamachi

udostepnianie windowsowe eth/hamachi

serwer nat32 eth/hamachi

 

Jednak w zaden sposob nie moge uzyskac polaczenia miedzy komp 2 a lan.

Komp 1 nie ma zewnetrznego ip, nie mam w sieci lokalnej urzadzenia ktore mogl bym uzyc by postawic normalny server vpn, zostaje mi tylko hamachi.

 

Jakies rady, pomysly jak to uryzc, gdzie robie blad? 

 

Pozdrawiam i dziekuje

Jeśli masz publiczne IP, to daj sobie spokój z Hamachi, gdyż ono robi straszny gnój w stosie TCP/IP. Postaw sobie OpenVPN, czy chociażby serwer PPTP (choć ten nie należy do bezpiecznych). W Windows z tego co kojarzę, można też odpalić IPSec, ale z tym pewnie będzie więcej zabawy, no i w 3G pewnie jesteś za NATem i to też średnio zadziała, dlatego proponuję OpenVPN, ewentualnie SSTP, ale w nieserwerowych Windowsach chyba tego nie zrobisz.

Tak poza tym, na forum piszemy w języku polskim, dlatego proszę poprawić pisownię i używać polskich liter. W przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

Jak już mówiłem, nie mam możliwości podpiecia tego pod zewnętrzne IP, może w przyszłości jeśli będę tego często używać postawie własny serwer vpn poza siecią, jednak teraz szukam czegoś co ogranicza się do konfiguracji dwóch komputerów.

Dodam do całości, że komp 2 jest w sieci kilku komputerów[192.168.x.x], za routerem, podpietym bezpośrednio do docelowej sieci lokalnej[10.x.x.x], jednak oczywiscie ma bezproblemowa komunikacje z siecia wyzej. W razie potrzeby mogę go wpiąć bezpośrednio, lub zamiast niego dać jakiegoś miktrotika z openwrt, jednak publiczne ip jest w tym momencie nie osiągalne i musze sie posiłkować tym co mam…

 

Nie wiesz może czy dam radę podpiąć się pod sieć hamachi z poziomu openwrt[np. podpiac ja jako androida ktorego mozna sprzężyć z hamachi] ?

Wybacz Polskie znaki w poprzednim poście, nie jestem do nich przyzwyczajony, czy pozwolisz że zostanie to już tak jak jest, gdyż tamten pościk też najkrótszy nie jest?

Pozdrawiam