Lan za pomocą modemu czy to możliwe?

Jestem nowy na forum.

A więc mam modem Thomson speed tuch ST546 v6(z neti) posiada on 4 wejścia enternetowe i chodzi mi o to aby zapomoco tego modemu połączyć dwa komputery(PC z Win 7 i kartą sieciową / Laptop kumpla z Win 7 z kartą sieciową) za pomocą lanu ale jak do tego się zabrać i czy to wogule jest możliwe?

Czekam na pomoc z góry dzięki. :smiley:

Jeżeli to ten to jest to możliwe.

http://www.sigreg.pl/pub/ST546v6.pdf

Trzeba podłączyć komputery do urządzenia i włączyć w urządzeniu serwer DHCP strona 74 w instrukcji (może masz już włączony).

nie mogę otworzyć podanego linku a instrukcji do urządzenia jako tako niema prucz instalacyjnej ale udało mi się znaleść w jego opcjach i DHCP jest aktywne. Teraz już mam tylko pytanie czy da się zablokować internet dla tego laptopa żeby po prostu kumpel mi nic nie ciągnoł przez mój modem.

Jeżeli to urządzenie ma firewall który da się konfigurować to możesz ustawić regułę która zezwoli na ruch internetowy tylko twojemu IP. Musiał byś sobie przypisać statycznie IP. Ale kolega jest sprytny to będzie korzystał z internetu kiedy ty wyłączysz komputer. Inna opcja to filtrowanie po MAC adresie ale nie wiem czy jest dostępne w tym urządzeniu.

Dobrze teraz przydało by mi się dokładne wytłumaczenie jak to zrobić bo już bladego pojęcia nie mamy jak zrobić tego lana przez ten modem…

Proszę o pomoc :-o