LanguageTool – opinie

Używam LanguageTool, by podczas pisania tekstów online nauczyć się przede wszystkim umiejętności podjęcia prawidłowej decyzji o postawieniu przecinka w danym miejscu lub też jego pominięcie. Zastanawia mnie, jakie dodatkowe korzyści dałoby wykupienie wersji premium? Ktoś korzystał? Teksty w języku polskim.

Po pewnym czasie sprawdzania, strona ukrywa frazy do poprawy, wymuszając zakup premium.
Wersja płatna poza ulepszoną funkcją do wyszukiwania błędów stylistycznych i gramatyki, pozwala na sprawdzanie większej ilości znaków no i można sparować je z programami Office.

Co za chytrusy :smiley:

Za darmo dalej powinna być wersja we wtyczce dla LibreOffice / Apache OpenOffice (kiedyś jej rozmiar wynosił ze 120 MiB). Jak zrobili wersję pod MS Office to raczej głupio by było brać opłaty.

Podobnie powinno być z dodatkiem do przeglądarki, jaki skanuje każde pole textarea witryny (input raczej jest pomijany (pola typu login, hasło, nazwa tematu na forum)) - ale on komunikuje się z serwerem (plik xpi/crx jest mniejszy niż wtyczka z trybem offilne do AOO/LO).

a korzystasz z wersji premium?

Miałem kiedyś abo na 3-4 miesiące, ale spasowałem bo nie potrzebuje aż tak bardzo.

to obecnie czym się wspomagasz przy pisaniu tekstów?

wersją darmową :slight_smile:

Jakiś przykład frazy, której LanguageTool w darmowej wersji nie wykryje? Czy do samych przecinków wystarczy darmowa wersja? Z ortografii jestem akurat dobry, tutaj nie mam problemów.

Wystarczy sama darmowa.
Po prostu wrzucaj maks do 30 000 znaków :wink:

to dzienny limit?

LT nie jest remedium na wszystkie błędy, co można zauważyć w tekstach.

Limit wynosi 10000 znaków w tekście.

Owszem, ale czasami przy większych wartościach nie wykrywa tak dobrze błędów językowych.

Ale mu chodzi że zawyżyłeś limit o 20 tysięcy znaków (jest już 66% niższy niż ostatnio gdy wczytywałeś w ich dokumentację/regulamin).

:man_facepalming:

Panowie, wy mówicie o wtyczce do przeglądarki LT czy o ich programie tylko?

Ja o programie, w końcu dział Win10, nie oprogramowanie.

a z wtyczki nie korzystasz?

nie