Łapanie pakietów w sieci

Mam Wiresharka i próbuję łapać pakiety w swojej sieci, ale widzę tylko te moje. Jak zmienić ustawienia żeby łapać wszystkie przesyłane przez mój router?

musiałbyś zainstalować wiresharka na ruterze

mój router to CISCO WAG120N

Dostęp do niego mam przez przeglądarkę, więc jak tam zainstalować wiresharka? Nie ma możliwości ustawienia w wiresharku opcji monitorowania interfejsu routera?

oki, mógłbyś bo masz ruter bezprzewodowy, ale twoja karta wifi musi obsługiwać promiscuos mode

http://pl.wikipedia.org/wiki/Promiscuous_mode

poczytaj o tym

a jeśli nie mam możliwości tego mode capture? I gdzie to sprawdzić czy taką posiada moja karta

podaj model karty

Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter

http://www.linuxquestions.org/questions/linux-networking-3/athk5-wireshark-does-not-capture-trafic-even-in-promisc-mode-ar2425-ar5007eg-735216/

poczytaj

i polecam jeszcze ten program

http://www.tamos.com/products/commview/

pozdrawiam

A czy jest możliwość ustawienia łapania pakietów tych przechodzących przez router, tzn. wszystkich które wychodzą z mojej sieci na świat, a nie tych które “obijają” się o moją kartę sieciową.

skoro się wszystkie obijają to możesz ustawić w oprogramowaniu do sniffingu filtr i wyświetlić te pakiety, które mają twoją maskę sieci

ale np. komputer który mam podłączony przez kabel do routera to nie mam możliwości podejrzenia przez mój interfejs sieciowy. Możliwość jest wówczas podsłuchania tego na routerze.

Zatruj tablice arp i skieruj ruch sieciowy ofiary na siebie, w ten sposób przechwycisz pakiety.

fajnie to brzmi: “ofiary”:slight_smile:

Najbardziej zależy mi na podsłuchiwaniu tego co jest przesyłane w mojej sieci bezprzewodowej.

Mam Win7 32-bit i kartę wymienioną kilka postów wyżej. Jak zrobić, aby podsłuchiwać wszystkie pakiety przesyłane bezprzewodowo.

Mogę prosić link do sytuacji opisanej przez eth0 , jak zrobić to na moim sprzęcie, czy nie obejdzie się tutaj bez backtrack’a i tego typu wynalazkach?