Lapek na studia + monitor

Elo.
w ramach prezentu od św. Mikołaja mam do wyboru lapek w komplecie z monitorem. Cena całości max. 4k PLN. Lapek powinien mieć min. 3 porty USB, HDMI, wifi, złącze audio jack 3.5mm i dobrze by było, żeby miał port LAN. Do tego ekran antyrefleksyjny, CPU 4 rdzenie. Rozmiar RAM i dysk nieistotny, bo i tak pójdą do apgrejdu. Zastosowanie to studia informatyczne. Po szybkim przeglądzie asortymentu komputronika znalazłem to: https://www.komputronik.pl/product/587352/dell-inspiron-15-5570-2708-bialy.html - czy ten model jest OK?
Co do monitora, to nie mam żadnego wybranego typu, więc proszę o jakąś listę dobrych modeli. :slight_smile: Matryca oczywiście nie jakieś badziewne TN i ekran dobrze by było, by był jakieś 24" minimum.

dzięki z góry za propozycje.

Jakieś wymagania co do grafiki/wielkości ekranu?
Osobiście, skoroś informatyk, to bym chyba w coś 4 rdzenie + celował, może jakieś i7 z wielowątkowością lub (trzeba sprawdzić:P) Ryzeny :wink:

jeśli chodzi o ekran lapka, to wielkość jest nieistotna. Procek oczywiście też wolałbym i7, ale nie wiem, czy w tej cenie się zmieszczę razem z monitorem. :slight_smile: Grafika jakaś wyśrubowana być nie musi, bo grał na tym nie będę, byleby nie był chłam - stosowane będzie w programach typu AutoCAD, Photoshop, modelowanie 3D (w sensie do nauki, a nie jakichś profesjonalnych zastosowań). No i oglądanie filmików w internetach :slight_smile:

Na taki lepszy monitor trzeba liczyć 800-1000 zł. Jak rozumiem laptop do 3000 zł około. Dell dla mnie niczym się nie wyróżnia.
Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/128+1000/Win10 MX150
Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, nowy procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,86 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, możliwość zamontowania dwóch dysków, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki.

Ewentualnie model bez grafiki dedykowanej
Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256GBSSD/Win10

Ewentualnie alternatywa
Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/1000/Win10 FHD MX130
Matryca FULL HD matowa IPS, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, lekki mobilny, miejsce na dodatkowy dysk SSD PCIE.

ok, dzięki, ten Acer by mi pasował, tylko jeszcze waham się między nim a Lenovo Legion Y530-15ICH. W testach wypadają porównywalnie, chociaż Lenovo osiąga bardzo słabe wyniki w reprodukcji kolorów. Opinie o jakości lapków Lenovo też wyczytać można skrajnie różne, choć z dotychczasowego doświadczenia z nimi (w liczbie 1 co prawda) żadnych problemów nie miałem… Ktoś może miał styczność z tym konkretnym modelem?

Lenovo y530 to nowy model całkiem udany, tylko konfiguracja jest zdecydowanie wydajniejsza.


Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas.