Lapek resetuje się przed załadowaniem BIOSu

Witam, szukałem już po różnych forach ale nic nie znalazłem podobnego więc założyłem ten temat.

Otóz mam nasępujący problem. Laptop resetuje mi się jeszcze przed załadowaniem paska BIOSu ( pasek dochodzi tak do 75% ( prawy dolny pasek na filmiku) ) . Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, wieczorem normalnie wyłączyłem komputer, a rano gdy próbowałem go uruchomić już tak się działo. Nie został on zalany ani nic z tych rzeczy.  Cały etap resetowania widać na filmiku (  https://www.youtube.com/watch?v=NMLl-Ufepk0&feature=youtu.be ).

Dodam że gdy się tak zaczeło robić, rozkręciłem i przeczyściłem całego lapka, wymieniłem pastę przy procku, wyjąłem baterię w celu zresetowania BIOSu, nawet próbowałem wpiąć dysk z innego laptopa ( gdy był wpięty na laptopie nie pokazał się nawet znaczek Acer`a ) .

Model lapka : Acer 5560

Czy komuś działo się coś podobnego ? Jaka może być przyczyna ? Proszę o pomoc.

 

Stało się to przed czy po rozebraniu?

 

Czytaj dokładniej, przecież pisał, że rozkręcił kompa po tym jak zaczęły się te problemy.

 

A co do problemu, to możliwe, że np. któryś podzespół padł albo są z nim inne problemy. Miałbyś może jakąś możliwość sprawdzić RAM, procka, itd. w innym kompie albo podzespoły z czyjegoś kompa w swoim?

Apropo podzespołów będę kombionował jakiegoś lapka z DDR3  żeby wymienić i sprawdzić. Ale  nie jestem pewny czy to to bo mam 2 kości, i próbowałem włączać kompa tylko z jedną ( bo dwie naraz się raczej nie mogły uszkodzić? )  i też nie ruszał dalej niż ładowanie BIOSu. 

Tylko ciekawi mnie fakt że po włożeniu dysku z taty laptopa ( on ma troszke starszego jeszcze na DDR2 dlatego nie moge od niego przełożyć ) lapek nie ruszył wgl, a przecież powinien załadować mi się jego system tak ?  Tak samo ggdy ja włożyłem dysk do jego kompa to jego komp na moim dysku również nie wystartował…

Dysk i ramy jestem w stanie sam sprawdzić jak wykombinuje innnego lapka, z prockiem większy problem bo nigdy się tym nie bawiłem  i nie wiem jak sie to przeklada ;/ .  Pozostaje mi jeszcze serwis, ale znając serwisy powiedzą z góry że to płyta i będą chcieli wymienić bez sprawdzania innych podzespołów.

W sumie to nie dziwne. Do każdej płyty głównej (chipsetu) muszą być zainstalowane odpowiednie sterowniki, zmieniasz dysk to nie masz wtedy zainstalowanych odpowiednich sterowników do płyty głównej = system się nie uruchomia Tu raczej pomogłoby najpierw przeinstalowanie systemu i instalacja sterowników dla twojej płyty głównej, wtedy pewnie by ruszyło, jeśli nie tomoże rzeczywiście coś z płytą główną :roll:

 

Co do serwisu, to może tak, może nie. Zależy od serwisu/serwisanta, który będzie się zajmował kompem. Z prockiem,to jasne, że już nie tak prosto jak z RAM’em i dyskiem, ale może w necie poszukasz poradniki co do wymiany procesorów.

Jeśli odłączysz dysk czy wtedy dasz radę wbić do biosu? Spróbuj uruchomić bez dysku.

Nie, bez dysku nawet nie wyświetla mi się napis Acer i nic się nie ładuje, tylko czarny ekran…