Lapek za 4000

W najbliższym czasie chciałbym zakupić laptop w cenie ~4000zł. Zauważyłem na aukcji allegro ciekawe pozycje:

  1. http://www.allegro.pl/item459703498_hp_pavilion_dv7_1050ef_p8400_4gb_gf9600gt_blu_ray.html

  2. http://www.allegro.pl/item464173345_notebook_samsung_r560_15_4_p8400_4gb_9600gt_vista.html

Dlatego chciałbym się zapytać który z nich jest bardzie opłacalny. Ewentualnie z chęcią bym posłuchał inne propozycje.

Przekątna matrycy nie jest dla mnie taka istotna.

Chodzi mi bardziej, który sprzęt lepszy do gier filmów, który jest mniej awaryjny itp.

Jeden z nich to Samsung. Nie wiem jak wygląda sprawa awaryjności tych lapków.

Z góry dziękuję za pomoc!

Witam.Przeczytałem obaopisy,wychodzi iż oba są takie same,chyba że pomyliłeś linki.Pozdrawiam

Moje przeoczenie już poprawiłem

HP z tych dwóch lepszy (większa rozdzielczość matrycy, napęd Blu-ray[nie wiem czy będziesz używał]). Jeżeli laptop ma być do gier(jakie gry?) do warto wydać powyżej 2000zł, jezeli nie to spokojnie można brać lapka z półki 2000-3000zł.

Byłem chętny na tego Samsunga. Ale parę razy spotkałem się z dość niepochlebną opinią o tych lapkach. Dlatego chciałem prosić o opinię.

Laptop ma być używany do filmów, gier - ale w mniejszym stopniu.

Ten HP do którego dałeś link ma matrycę 17cali. Chcesz taką kobyłę wielką?

Ja z kolei powiem kilka złych słów o HP z tej serii. Mój współlokator miał taki, tyle że 15". Strasznie się grzał, nawet nie obciążony. Przez to wiatraki strasznie głośno chodziły i nie było za przyjemnie siedzieć przy nim w nocy.

Ja bym ci polecał Della :slight_smile: na kuplaptopa.pl masz konfigurator. Jeśli chcesz oglądać filmy HD, telewizję w HD, to warto zainwestować w matrycę o rozdzielczości 1920x1200. Na prawdę jest różnica.

Mógłbyś coś polecić. Thx

Ja polecam notebooka Toshiba, są one wytrzymałe i solidnie wykonane. Mocnym punktem tych notebooków jest układ chłodzenia który jest bardzo wydajny i cichy. To moja propozycja:

Toshiba Satellite A300- 15D

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/315298

Dane techniczne:

15,4" 1280x800

Procesor Core 2 Duo T9300 2,5

Wielkość dysku 640GB

Pamięć RAM 3GB

Karta graficzna ATi Mobility Radeon HD 3650

jak do gier to ten bedzie najlepszy

http://www.allegro.pl/item461380430_com … _wxga.html

tyle że design może nie każdemu się spodobać

jaro66 masz rację, dobre laptopki. Ale mi strasznie nie podoba się ich wygląd. Są tak błyszczące, że dla mnie to strasznie lansiarskie jest, czy już sam nie wiem jak to nazwać.

Polecam Ci żebyś wszedł na:

http://www.kuplaptopa.pl/konfigurator.php

wybierz sobie DELL STUDIO 1535 albo DELL INSPIRON 1525.

Dalej konfigurujesz sobie zestaw i patrzysz na cenę :slight_smile:

Warto wybrać matrycę z największą rozdzielczością. 3GB ramu to minimum dzisiaj. No i fajna jest ta gwarancja od della. Sam pokombinuj z zestawami, nie wiem ile kasy na co chcesz wydać. Ja np. złoźyłem sobie u nich Della XPS. One są najdroższe, ale mają metalową obudowę, no i mam 5lat gwarancji na niego. Jak za 3 lata wyleję na swój sprzęt “przypadkiem” kawę to albo go naprawiają, albo wymieniają na nowy, albo dają podobny model, jeśli takiego samego już nie będzie. Co Dell to Dell :slight_smile:

za dodatkowe latka gw dell’a trzeba zapłacić !!

bzduryyyyy, jeśli oddasz takiego lapka to on trafi na ekspertyzę, jeśli będą ślady zalania, koszty naprawy pokryjesz z własnej kieszeni.

NIE WPROWADZAJ W BŁĄD LUDZI !!

nawet jeżeli jest taka opcja to dotyczy zakupów za pośrednictwem sprzedaży bezpośredniej z firmy dell a nie zewnętrznych firm (kupowałem ostatnio della od przedstawiciela pośredniego), de facto dla firm - to raz, a dwa, że taka opcja dotyczy modeli z najwyższej półki których cena w przypadku podstawowych wersji zaczyna się od 3,5 tyś bez wspomnianego wsparcia.

Przecież mam taką gwarancję i wiem o czym mówię. Lapka kupiłem od Dell Direct Partner, więc wszystko jest legalne. Możesz kupić ten sprzęt również jako osoba prywatna. Fakt, gwarancja kosztuje trochę - ok 300zł na laptopa za 5tys. Tyle że ja brałem na firmę, więc jesgo koszt mi się zwróci. Uważam że to rewelacyjna sprawa, z tym ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków i warto się nad tym zastanowić. Szczególnie że mój sprzęt jeździ w teren codziennie.

No i wcale nie jest to gwarancja tylko na sprzęt z wyższej półki. Na zanczną większość laptopów od Direct Partners jest taka gwarancja. Kuplaptopa.pl jest właśnie bezpośrednim przedstawicielem.

zajrzyj sobie na dell polska, dell xps oraz inspiron czyli najpopularniejsze konstrukcje dla przeciętnego użytkownika nie podlegają możliwości wykupienia gw. total care.

Ja nie mówię o total care tylko o serwisie technicznym NBD i complete care… poczytaj na czym polegają te gwarancje.

Tak jak mówię - kupiłem xps z taką gwarancją i wiem na czym to polega - DOKŁADNIE. Poza tym XPS to nie jest jest midstream.

A więc bez 2 zdań samsung jest lepszy ;), czemu? no bo tak :wink: już mówie:

1: nie grzeje tak jak hp> jak pograsz w grę nieco wymagającą to będziesz mijał patelnię :wink: / Samsung śmiga spoko nie grzeje się.

  1. wentylator w hp przy większym obciążeniu będzie ci chodził jak kombajn a w samsungu idzie jak wiatrak na wietrze czyli go w ogóle nie słychać

  2. Pewnie naczytałeś się że HP są takie spoko, to ci powiem może i tak ale zauważ ze to jest przereklamowane :wink: Zaś samsung wszedł na rynek z notebookami niecały rok temu. I wielu ludzi mówi że nie ma zaufania do tej firmy ja powiem inaczej w kierunku laptopów mogą konkurować z niejednym lepszym producentem.

  3. Hp mają doskonałe wykończenie wizualne :] ale nie powinieneś się tym sugerować :smiley: bo to tylko tak pięknie na obrazku wygląda.

Samsung ma surowy wygląd zarazem wpadający kontrast czerwieni go złagadza co powoduje niesamowity efekt.

  1. Wiadomo że samsung produkuje LCD matryce :wink: muszę pochwalić nawet za matrycę w tym lapku.

  2. Jeszcze do HP no masz napakowanych trochę w nim bajerów ale na chłopski rozum np: Blue-ray ( oczywiście jest to czytnik tylko!) popatrz ile kosztują czytniki do zwykłego pc to pomyśl jakiej jakości jest ten w HP.

  3. w samsungu masz funkcję Light scribe ;> co jest bardzo ciekawą opcją ;]

  • jedyny minus Samsunga oczywiście moim zdaniem :] to to że ma wbudowane 4 gb pamięci ram 1066 mh ( ddr3) Wydajne, energooszczędne :stuck_out_tongue_winking_eye:

lecz zainstalowany system Vista… 32 bitowy wykrywa tylko 3 gb (dokładnie 3,12 gb), żeby wykorzystać 4 gb musiałbyś zainstalować 64 bitowy system.

PS: od 2 tyg. jestem posiadaczem wyżej opisanego Samsunga. I ci powiem że przed zakupem przejechałem każda stronkę na jego temat. Przeczytałem wszystko co się dało :wink: i za każdym razem Samsung wygrywał. Może cię odpychać firma lecz Ci mówię ani chwili nie żałowałem po kupieniu go :smiley: Po przeczytaniu tej recenzji byłem już przekonany na 100% że to on :smiley:

http://www.notebookcheck.net/User-Revie … 531.0.html

Pzdr. :-({|=