Lapotop nie chce się połączyć z routerem Wi-Fi prawdopodobnie jakiś problem z DHCP

Mam dziwny problem ze swoim komputerem z którym męczę się od ponad tygodnia. Mianowicie sytuacja wygląda tak że mój laptop łączy się na chwilę z routerem po czym po chwili (po paru sekundach) się rozłącza. Co dziwne jeśli robię hotspot z mojego telefonu mój laptop łączy się z nim bez najmniejszych problemów i utrzymuje połączenie.
Próbowałem wiele rozwiązań niektóre pomagały tylko chwilowo żaden nie podziałał na dłużej. Co dziwnego zauważyłem jeśli ustawię statyczne IP laptop połączy się z routerem w taki sposób że na ikonce w dolnym pasku wi-fi pokazuje się zółty trójkąt i w tym momencie uruchomię program do rozwiązywania problemów z siecią bardzo rzadko wyskoczy mi komunikat “Protokół DHCP nie jest włączony dla karty sieciowej Wi-Fi” i wtedy jeśli uprawnię program do wprowadzenia poprawek jako administrator komunikacja przebiega bez najmniejszych problemów. Niestety ten komunikat wyskakuje bardzo rzadko zazwyczaj zanim wyskoczy ten błąd połączenie w routerem wyłącza się i wyskakuje błąd aby np zresetować router albo sprawdzić zasięg. Co dziwne jeśli włącze DHCP ręcznie dla Wi-Fi laptop traci połączenie z routerem po paru sekundach więc nie mogę połączyć się z internetem.

Sterowniki do karty sieciowej aktualizowałem jest to karta Intel® dual Band Wireless-AC 3165 pracuję na Windows 10 a mój laptop to Lenovo B71.
Naprawdę nie mam już pojęcia jak sobie z tym poradzić, dziękuję za każdą pomoc.

A jak podejdziesz do routera z laptopem jest OK.

Jak działają inne urządzenia na WIFI z tym routerem.

Poczytaj tutaj > http://antyweb.pl/aktualizacja-windows-10-nie-laczy-siec/
albo tu > https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-networking/problem-z-wifi-po-aktualizacji-do-windowsa-10/15c01372-d180-4579-b4d0-1f46ac503cd6
albo tu > https://www.dobreprogramy.pl/Awaria-DHCP-w-Windowsie-Winna-moze-byc-ostatnia-aktualizacja-z-Windows-Update,News,77858.html
może pomoże…

router od laptopa jest oddalony na jakieś 5 metrów bez żadnych ścian czy drzwi. Przed tygodniem wszystko działało bez zarzutów. a te artykuły w ostatnim tygodniu zdążyłem już przeczytać nawet wszystkie które mi podesłałeś- ale mimo wszystko dziękuję. Ale niestety żaden z przedstawionych tam sposobów mi nie pomógł w tej sytuacji.
Inne urządzenia (m.in. laptopy telefony współlokatorów) chodzą bez zarzutów. To znaczy jeden współlokator miał pewne problemy ale one bez żadnej interwencji minęły same po jednym dniu.

To zostają dwa problemy:

  • uszkodzona karta wifi
  • bardzo częsty problem na W10 ze sterownikami i poprawkami systemowymi, czyli zabawa w różne wersje (tylko nie nadpisujesz, a odinstaluj z poziomu programy i funkcje, usuń kopie, czyszczenie systemu Ccleanerem) lub trzeba zastosować inną kartę na USB.

Oczywiście wcześniej zaktualizuj system W10 do najnowszego na 100 %.

uszkodzenie karty Wi-Fi odpada ze względu na to że bez problemu łączy się z hot-spotem z telefonu i przy grzebaniu w ustawieniach od czasu do czasu uda mi isę nawiązać połączenie i jak już załapie działa bez zarzutów- tylko jeśli powtórzę grzebanie w ustawieniach i porobię to samo niestety nie załapuje drugi raz dlatego napisałem na forum bo nie wiem już co zrobić.
Win 10 mam zaktualizowany do najnowszej wersji a sterowniki wgrywałem nowe ale je nadpisałem- mógłbyś opisać jak je usunąć i wgrać nowe- wolę mieć jasny opis bo jak odinstaluje i będe potrzebował internetu do ich zainstalowania to będzie mały problem i chciałbym tego uniknąć dlatego jeśli mógłbym prosić, opiszesz to dokładniej?

Przygotuj sobie różne wersje sterowników do karty na dysku.

Przechodzisz do Programy i funkcje, szukasz oprogramowania swojej karty wifi, odinstaluj, restart, czyszczenie systemu i instalacja nowego sterownika i test.

Reset routera i nowe stery chyba pomogły. mam nadzieję że to podziała na dłuższy czas