Lapotop nie chce się połączyć z routerem Wi-Fi prawdopodobnie jakiś problem z DHCP

(charti) #1

Mam dziwny problem ze swoim komputerem z którym męczę się od ponad tygodnia. Mianowicie sytuacja wygląda tak że mój laptop łączy się na chwilę z routerem po czym po chwili (po paru sekundach) się rozłącza. Co dziwne jeśli robię hotspot z mojego telefonu mój laptop łączy się z nim bez najmniejszych problemów i utrzymuje połączenie.
Próbowałem wiele rozwiązań niektóre pomagały tylko chwilowo żaden nie podziałał na dłużej. Co dziwnego zauważyłem jeśli ustawię statyczne IP laptop połączy się z routerem w taki sposób że na ikonce w dolnym pasku wi-fi pokazuje się zółty trójkąt i w tym momencie uruchomię program do rozwiązywania problemów z siecią bardzo rzadko wyskoczy mi komunikat “Protokół DHCP nie jest włączony dla karty sieciowej Wi-Fi” i wtedy jeśli uprawnię program do wprowadzenia poprawek jako administrator komunikacja przebiega bez najmniejszych problemów. Niestety ten komunikat wyskakuje bardzo rzadko zazwyczaj zanim wyskoczy ten błąd połączenie w routerem wyłącza się i wyskakuje błąd aby np zresetować router albo sprawdzić zasięg. Co dziwne jeśli włącze DHCP ręcznie dla Wi-Fi laptop traci połączenie z routerem po paru sekundach więc nie mogę połączyć się z internetem.

Sterowniki do karty sieciowej aktualizowałem jest to karta Intel® dual Band Wireless-AC 3165 pracuję na Windows 10 a mój laptop to Lenovo B71.
Naprawdę nie mam już pojęcia jak sobie z tym poradzić, dziękuję za każdą pomoc.

(JNJN) #2

A jak podejdziesz do routera z laptopem jest OK.

Jak działają inne urządzenia na WIFI z tym routerem.

(tphz) #3

Poczytaj tutaj > http://antyweb.pl/aktualizacja-windows-10-nie-laczy-siec/
albo tu > https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-networking/problem-z-wifi-po-aktualizacji-do-windowsa-10/15c01372-d180-4579-b4d0-1f46ac503cd6
albo tu > https://www.dobreprogramy.pl/Awaria-DHCP-w-Windowsie-Winna-moze-byc-ostatnia-aktualizacja-z-Windows-Update,News,77858.html
może pomoże…

(charti) #4

router od laptopa jest oddalony na jakieś 5 metrów bez żadnych ścian czy drzwi. Przed tygodniem wszystko działało bez zarzutów. a te artykuły w ostatnim tygodniu zdążyłem już przeczytać nawet wszystkie które mi podesłałeś- ale mimo wszystko dziękuję. Ale niestety żaden z przedstawionych tam sposobów mi nie pomógł w tej sytuacji.
Inne urządzenia (m.in. laptopy telefony współlokatorów) chodzą bez zarzutów. To znaczy jeden współlokator miał pewne problemy ale one bez żadnej interwencji minęły same po jednym dniu.

(JNJN) #5

To zostają dwa problemy:

• uszkodzona karta wifi
  • bardzo częsty problem na W10 ze sterownikami i poprawkami systemowymi, czyli zabawa w różne wersje (tylko nie nadpisujesz, a odinstaluj z poziomu programy i funkcje, usuń kopie, czyszczenie systemu Ccleanerem) lub trzeba zastosować inną kartę na USB.

Oczywiście wcześniej zaktualizuj system W10 do najnowszego na 100 %.

(charti) #6

uszkodzenie karty Wi-Fi odpada ze względu na to że bez problemu łączy się z hot-spotem z telefonu i przy grzebaniu w ustawieniach od czasu do czasu uda mi isę nawiązać połączenie i jak już załapie działa bez zarzutów- tylko jeśli powtórzę grzebanie w ustawieniach i porobię to samo niestety nie załapuje drugi raz dlatego napisałem na forum bo nie wiem już co zrobić.
Win 10 mam zaktualizowany do najnowszej wersji a sterowniki wgrywałem nowe ale je nadpisałem- mógłbyś opisać jak je usunąć i wgrać nowe- wolę mieć jasny opis bo jak odinstaluje i będe potrzebował internetu do ich zainstalowania to będzie mały problem i chciałbym tego uniknąć dlatego jeśli mógłbym prosić, opiszesz to dokładniej?

(JNJN) #7

Przygotuj sobie różne wersje sterowników do karty na dysku.

Przechodzisz do Programy i funkcje, szukasz oprogramowania swojej karty wifi, odinstaluj, restart, czyszczenie systemu i instalacja nowego sterownika i test.

(charti) #8

Reset routera i nowe stery chyba pomogły. mam nadzieję że to podziała na dłuższy czas