Lapotp HP Pavilion DV6 3172

Witam. Posiada Laptopa HP Pavilion DV6 3172 z dedykowaną kartą graficzną i chciałbym wymienić w nim kilka części. Otóż ten model ma dedykowaną kartę graficzną, którą chcę wymienić gdyż jest dla mnie za słaba. Do wymiany jest też procesor i ram.

Dane laptopa:

Twardy Dysk: 320GB

Pamięć RAM: 4GB

Karta Graficzna: ATI Mobility Radeon HD 5470

Procesor: AMDWitam. Posiada Laptopa HP Pavilion DV6 3172 z dedykowaną kartą graficzną i chciałbym wymienić w nim kilka części. Otóż ten model ma dedykowaną kartę graficzną, którą chcę wymienić gdyż jest dla mnie za słaba. Do wymiany jest też procesor i ram.

Dane laptopa:

Twardy Dysk: 320GB

Pamięć RAM: 4GB

Karta Graficzna: ATI Mobility Radeon HD 5470

Procesor: AMD Phenom II N620 Dual-Core 2.80GHz

System Operacyjny: Windows 7 Home Premium

Więcej informacji: http://www.myshop.com.pk/laptop-pakista … istan.html

Pytania:

1.Jaką grafikę mogę do niego wsadzić? Czytałem że nie wszystkie dedykowane karty pasują do danego laptopa. Grafikę chcę jak najlepszą się tylko da. Cena nie gra roli. Mogę również kupić na zagranicznych serwisach.

2.Ile maksymalnie mogę do niego wsadzić ramu?

3.Szukam najlepszego procesora jaki tylko wypuszczono więc jaki model mam kupić?

Z góry dziękuję i czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.

System Operacyjny: Windows 7 Home Premium

Więcej informacji: http://www.myshop.com.pk/laptop-pakista … istan.html

Pytania:

1.Jaką grafikę mogę do niego wsadzić? Czytałem że nie wszystkie dedykowane karty pasują do danego laptopa. Grafikę chcę jak najlepszą się tylko da. Cena nie gra roli. Mogę również kupić na zagranicznych serwisach.

2.Ile maksymalnie mogę do niego wsadzić ramu?

3.Szukam najlepszego procesora jaki tylko wypuszczono więc jaki model mam kupić?

Z góry dziękuję i czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.

Dodane 08.09.2012 (So) 19:58

Odpowie mi ktoś?

Zacznijmy od tego, że laptopów się nie modyfikuje sprzętowo to ich największa wada. Możesz dołożyć RAMu (max. 8GB) ale wymiana procesora i grafiki raczej nie wchodzi w grę. Każdy laptop jest specjalnie projektowany pod daną konfigurację sprzętową np: układ chłodzenia jest projektowany specjalnie pod konkretny sprzęt. Można by spróbować wymienić tą grafikę ale z procesorem będzie gorzej.