Laptop 12/13 cali w przystępnej cenie

(jodinadhd) #1

Poszukuję laptopa w przystępnej cenie(najlepiej allegro raty payu 0%) - +/- 1000 zł - może być używany( tak też są na taki sprzęt raty) wielkość 12/13 cali - żeby można go było wziąć pod pachę wyjść na dwór i cieszyć się internetami.
Musi posiadać dysk SSD, możliwość montażu(ewentualnie wmontowany) modem GSM, wyjście HDMI, karta graficzna taka aby poszły najprostsze gry typu AoE itp… 8gb ramu i jak się uda to org windows

znalazłem coś takiego:

czy opłaca się coś takiego kupić

(apanasiuk) #2

Ciekaw jestem w jakim stanie jest ten laptop. Może być mocno zużyty.

(Jaro070) #3

Generalnie, to dobrze szukasz. Biznesówki zawsze są dobrym wyborem. Poproś o zdjęcia laptopa, jak będzie wyglądac dobrze i nie ma żadnych wad matrycy to kupuj. Osobiście wolałbym kupić wersje z HDD i samemu wymienić na SSD, bo na 98% dają najtańszy model.

(jodinadhd) #4

Masz rację, też o tym pomyślałem że pewnie wsadzą najtańszy SSD. znalazłem coś takiego:

dołożyłbym sobie dysk SSD i RAM 8GB. Jeszcze mam pytania czy opłaca się dołożyć 80(home) lub 140(prof) zł do windowsa 10 bo i tak jak za rok mają wyłączyć aktualizacje win7 to nie chce mi się później kupować nowego systemu. Czy dokupić modem 3g czy lepiej zainwestować w przenośny router LTE? Zdjęcia laptopa mają na samym dole ale to pewnie najlepiej wyglądający model więc zobaczę może doślą nowe fotki.

(stan55) #5

Nieźle facet sobie kpi," mocna" karta graficzna zintegrowana Intel 4000. Nie wiem czy w najniższych ustawieniach zagrasz w AoE 2.

(jodinadhd) #6

AoE 3 ma w wymaganiach kartę 128MB - więc pójdzie nawet na karcie sprzed 15 lat :slight_smile: więc chyba niezbyt wiesz co piszesz

(stan55) #7

To ty nie wiesz co piszesz, spróbuj na tak starym laptopie ustawić 6 czy 8 krajów, oraz po 200 ludzi, zobaczysz jak wspaniale obraz będzie klatkował. Pisałem o AoE 2.

Zdecydowanie pro. W przypadku home, nie masz serwera RDP i nie możesz wpiąć się do domeny - przynajmniej ja tego potrzebuje. Komputerki poleasingowe są fajne. Sam mam stacje z Xeonem za 1500zł od Della :wink: Z takimi lapkami to problem, że przy 13" oczekuje się mobilności (a przynajmniej ja) i to dużej, co jest niemożliwe przy 2h czasie pracy na baterii.