Laptop 13-14 cali do oglądania filmów

Witam@
Proszę o poradę:
szukam laptopa jak najbardziej przenośnego (ultrabook, 2 w 1, notebook) - może być to używka czyli jakiś droższy model sprzed kilku lat który by spełniał:

  • dobra matryca 13 -14 cali tj duża rozdzielczość i parametry ekranu jak jasność i odświeżanie ( może IPS?)
  • dobra mobilność czyli długa praca na akumulatorze (chciałbym go używać latem w czasie wypoczynku)
  • lekkość i w miarę dobre parametry obudowy i klawiatury ( na wypadek ewentualnych upadków i pęknięć )
  • dobre i “głośne” głośniki
  • karta graficzna i procek który by wszystko udźwignęły
  • dobrze by obsługiwał wi-fi i musi mieć usb
    Lapka nie będę używał do gier.
    Czy zmieszczę się w jakichś 500 zł ?

Nie.

W takiej cenie masz szanse na sprzęt sprzed dobrych kilku lat, bateria będzie najpewniej do wymiany. Matryce ze sporą szansa na HD nie FULL HD, jakość tez pewnie “sprzed kilku lat”, karta graficzna (jeszcze w 13 calowym to już 200%) integra, do filmów jednak starczy. :wink:

Taka rada: poszukaj w takiej cenie może coś z gatunku “konwertowanych tabletów” na androidzie, niby tylko to 10/11 cali, ale można podpiąć klawiaturę… no i bateria starczy faktycznie na sporo (ewentualnie telefonowi powerbank , do lapka byś musiał UPS na plecach)….

Z jednej strony mamy używane ultrabook/chrom z Celeronem,z drugiej strony masywne i wydajne thinkpady. Jako zagorzały fan-thinkpad-ów polecił bym ci starszy mogel z i5-2520 i ssd 120 .Ale z te laptopy mają słabe matrycę,mogą cie nie zadowolić to nie 1920x1080. Więc zostają tablety z androidem lub chromebooki .Możesz jeszcze poszukać czegoś w po dobie https://allegro.pl/oferta/microsoft-surface-rt-2gb-32gb-windows-rt-8684249580.Ale ja bym brał chroombook-a np:https://allegro.pl/oferta/chromebook-cb30-b-104-n2840-4gb-16gb-ssd-fullhd-8609004565

Równie dobrze może kupić tableta lub nowy Kiano za 700.

właśnie o to chodzi tylko pytani czy dla niego dołożyć do nowego sprzętu od kiano to aż czy tylko 3 stówki

A tak dzięki za porady.Jeśli to cię ciekawi tego grata z gtx 260 i intel 2 duo wymieniłem na ryzena 3 2200g i 2x4gb 2666 działa jak marzenie.

20 zł na 3000 skąpiłeś… byłoby jeszcze lepiej.

miałem te kości za 0,7 i paczkę malboro

nie kupuj Kiano, jak coś to szukaj okazji na sprzęt poleasingowy, ale realna kwota to mi się wydaje ok. 700/800 zł
8 GB RAM
Dysk SSD